בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רצח הבמאי ההולנדי - אירוע טרור 
 
 אישה בהלוויתו של תיאו ואן גוך (רויטרס)   
 
חדשות נענע

"מוחמד ב"', שרצח את במאי הסרטים ההולנדי תיאו ואן גוך, יועמד לדין באשמת פיגוע טרור. איומים על חיי פוליטיקאית אנטי מוסלמית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התובע ההולנדי לאו דה ויט הודיע היום (שישי) כי החשוד ברצח הבמאי תיאו ואן גוך יועמד לדין באשמת פיגוע טרור. לדברי דה ויט, החשוד, הידוע בכינויו "מוחמד ב'", שייך לקבצת טרור איסלמיסטית.

תיאו ואן גוך נורה ונדקר על ידי "מוחמד ב'" ב-2 בנובמבר. הרוצח הצמיד בסכין מכתב לגופתו של ואן גוך, ובו מה שכונה "הצהרת מלחמה איסלמיסטית", שכללה התקפות על הולנד, ארצות הברית, המערב והפוליטיקאית ההולנדית עיאן חירסי עלי. עיאן עלי, המגדירה עצמה כמוסלמית לשעבר, נמלטה מסומליה ומשידוך מאורגן. היא קיבלה אזרחות הולנדית, והפכה לפוליטיקאית התוקפת בחריפות את האיסלם. היא שיתפה פעולה עם ואן גוך, בסרט על אלימות כלפי נשים באיסלם.

יחד עם "מוחמד ב'", המחזיק באזרחות כפולה - הולנדית ומרקונית - נעצרו עוד שבעה אזרחים מ"מדינה מוסלמית אפריקנית". השמונה חשודים כחברים בתאקפיר וואל היג'רה, כת מוסלמית המתירה עבירות על חוקי השריעה כדי להלחם ב"כופרים". שירותי המודיעין ההולנדים הבחינו ב"מוחמד ב'", והתנהל דיון אם יש לנהל אחריו מעקב, זמן קצר לפני ביצוע הרצח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by