בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
456 גופות הוצאו מקבר אחים בבוסניה 

456 גופות הוצאו מקבר אחים בבוסניה

 
 
חדשות נענע

ככל הנראה, מדובר בגופותיהם של שבויי מלחמה שהוחזקו במחנות מעצר שניהלו הסרבים. אלפי מוסלמים, בוסנים וקרואטים הוצאו להורג ועונו בזמן המלחמה במדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גופותיהם של 456 בני אדם הוצאו מקבר אחים בבוסניה, כך הודיעו היום (שישי) מומחים לרפואה משפטית במדינה. על פי ההערכה, מדובר בגופותיהם של שבויי מלחמה שנהרגו בידי כוחות הביטחון בבוסניה.

המומחים החלו להוציא את הגופות מקבר האחרים במערב בוסניה באמצע אוגוסט. הבור בו נקברו שבויי המלחמה, בכפר קבליאני, היה בעומק של שישה מטר, ברחוב של שישה מטר ובאורך של 17 מטר. זהו קבר האחים השני בגודלו שנמצא בבוסניה.

המומחים אומרים כי מסמכים שנמצאו על 40 גופות מראים כי ההרוגים היו שבויים במחנות מעצר שנוהלו על ידי הסרבים, אומראסקה וקראטרם. החוקרים ימשיכו כעת לחקור את הבור כדי לקבוע איזו מכונה סייעה להעביר את הגופות אל קבר האחים.

בתחילת המלחמה בבוסניה, שהתרחשה בין השנים 1992-1995, נעצרו אלפי מוסלמים, בוסנים וקרואטים, והוצאו להורג או עונו בשלושה מחנות מעצר באיזור. כ-4,000 גופות של אנשים אינם סרבים הוצאו מ-110 קברי אחים באיזור במערב בוסניה. רק חצי מהם זוהו עד כה. כ-29 אלף בני אדם, רובם מוסלמים, עדיין מוכרזים כנעדרים מאז המלחמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by