בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קורס ראשון במדעי המאפיה נפתח באוניברסיטת רומא 
 
 הקורס חוקר את שורשי המאפיה. הסנדק (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

מרצי הקורס נדהמו: תפוסה מלאה לפני השעה 11 בבוקר. הסטודנטים יחקרו תהליכים בארגון ויילמדו על ארגוני המאפיה השונים הפועלים באיטליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אולם הרצאות מלא עד אפס מקום לפני השעה 11 בבוקר הוא מחזה נדיר באוניברסיטת רומא. הסיבה: האוניברסיטה פתחה קורס ראשון העוסק במדעי המאפיה. כך דווח היום (שבת) באתר הבי.בי.סי

הפרופסור המופתע, מאריו טראפאני, האחראי על הקורס בפקולטה למשפטים אמר לכתבת האתר: "את מאמינה – 500 סטודנטים נרשמו לקורס". טראפני מסר כי האוניברסיטה לא ציפתה לכמות כזו של נרשמים. לשיעור הראשון הוזמנו מומחים ידועי שם בתחום.

הסטודנטים הקשיבו מרותקים לשופט שלום סיציליאני מפלרמו, שסיפק מידע מרתק על חיסולו של צעיר חסר מזל בהוראתו של ראש המאפיה "הקוזה נוסטרה".

הקורס חוקר את שורשי הפשע המאורגן ואת הקשרים הכלכליים המסועפים עליו בנוי הארגון. התובע הראשי בתיקי מאפיה, דוקטור פירולוגי' ויאנה, מסר: "אין לנו מספיק מידע על מבנה המאפיה ועל דרכי הפעולה שלה. רק האנשים המשתייכים לארגון באמת יודעים את הפרטים".

הסטודנטים יילמדו על ארגוני המאפיה הפועלים באיטליה: "הקוזה נוסטרה" בסיציליה, "לה קמורה" בקאמפניה, "לה סקארה קורונה אוניטה" בפוגליה ו"נדראנגטה" בקלבריה – הנחשבת לחזקה מכולן. כמו כן, ייבחנו תהליכים דומים ברוסיה, סין ואלבניה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by