בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"לקבור ערפאת בירושלים תמורת הודנה" 
 
 שטייניץ: יש לקבורת ערפאת בירושלים משמעות בינלאומית (אילוסטרציה: רויטרס)   
 
חדשות נענע

ח"כ אופיר פינס קורא הערב לרה"מ להיענות לפלסטינים ולהתיר קבורת ערפאת במזרח העיר. ח"כ סער: זה סימן לפשיטת רגל ציונית בעבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, עדיין לא הוכרז כמת, אך הויכוחים על מקום קבורתו ממשיכים להתסיס את הזירה הפוליטית. חבר הכנסת אופיר פינס מהעבודה קורא הערב (שבת) לראש הממשלה, אריאל שרון, להיענות לבקשת הפלסטינים, ולהתיר את קבורתו של ערפאת במזרח ירושלים.

בתמורה, אומר פינס, תדרוש ישראל הודנה כללית, ללא הגבלת זמן. "הסכמה לקבורת ערפאת במזרח ירושלים תדגיש כי קיימת נכונות ישראלית להידברות ותחייב את הפלסטינים להחליט אם פניהם להידברות או להמשך העימות", דברי פינס.

בתגובה לדברים אלה אומר חבר הכנסת גדעון סער מהליכוד כי "דבריו של ח"כ פינס מעידים על עומק פשיטת הרגל הציונית במפלגת העבודה שאימצה את העמדות הפלשתיניות כמעט בכל נושא מהותי הנוגע לסכסוך".
 

שטייניץ: רק לא בירושלים

 
יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ יובל שטייניץ מהליכוד, הצטרף גם הוא למחנה נגד דברי פינס ואמר כי "ערפאת אינו ישראלי. הוא לא נשיא מדינת ישראל, הוא נשיא הרשות הפלשתינית. עליו להיקבר במקום כמו רמאללה אבל רצוי שזה יהיה בעזה או בתחומי הרשות הפלסטינית".

שטייניץ הוסיף ואמר כי ירושלים אינה מקום לקבור בו את ערפאת "משום שהוא הסית כל חייו וקרא למצעד של רבבות שהידים שילכו ויעלו על ירושלים. אסור לתת לו במותו את מה שלא אפשרנו לו בחייו. אם ערפאת יקבר בירושלים תהיה לכך משמעות בינלאומית, זו תהיה בעצם הכרה בזכות של הפלסטינים על העיר".

בתגובה לשיח המתגבר סביב מקום קבורתו של ערפאת קרא ח"כ רן כהן מסיעת יח"ד "להפסיק את ה'טוטו' סביב מקום הקבורה של ערפאת". כהן אמר כי החלטה זו נתונה רק בידי הפלסטינים, וש"לישראל אין יד ורגל בעניין ואל לה להתערב בכך ובלבד שלא ייקבר בתחומי מדינת ישראל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by