בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז: הנהגה הפלסטינית מנסה לעצור את הפיגועים 
 
 אבו עלא ברמאללה בשבוע שעבר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מופז הוסיף שצה"ל ערוך להסלמה. שר החוץ: אנו מעוניינים בהנהגה פלסטינית מתונה. אבו מאזן ואבו עלא ימשיכו את סבב הפגישות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ההנהגה הפלסטינית "מנסה להביא להפסקת פעולות הטרור, בעיקר של החמאס", כך אומר הבוקר (ראשון) שר הביטחון שאול מופז, בישיבת הממשלה. לדברי מופז, ההנהגה הוותיקה מנסה ליטול את אחריות לניהול הרשות בהיעדר ערפאת, אולם קשה להעריך אם אכן תצליח להשיג הפסקת אש, כיוון שנראה שארגוני הטרור ידרשו חלק בהנהגה החדשה בתמורה להפסקת פעילות הטרור. מופז אמר עוד כי צה"ל ערוך למקרה של הסלמה מצד הפלסטינים, במקרה של מות ערפאת.

ראש הממשלה אריאל שרון שב וביקש מהשרים שלא להתבטא בתקשורת בנוגע למצבו הרפואי של ערפאת. שר החוץ סילבן שלום השוהה בסין, הוסיף שישראל מעוניינת שהרשות הפלסטינית תונהג על ידי צמרת מתונה יותר, שתשוב למתווה מפת הדרכים.

ראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא צפוי לכנס היום ברמאללה את המועצה הפלסטינית לביטחון לאומי. בישיבה ישתתף מוחמד דחלאן. דחלאן יעדכן את המשתתפים במצבו של ערפאת ויביא עמו מסר מרעייתו של היו"ר, סוהא ערפאת. כך דווח ב"קול ישראל".

אבו עלא ואבו מאזן יפגשו היום גם עם נציגי שני ארגוני החזית העממית. אתמול נפגש אבו עלא עם 13 נציגי הארגונים הפלסטינים כדי לתאם עמדות לקראת "היום שאחרי" מותו של עראפת. אבו עלא ביקש מהנציגים לעצור את פעילות הטרור נגד ישראל ולא להחריף את הלוחמה ברצועת עזה. אבו עלא הסביר שהוא מבקש הרגעה של המצב בעזה כדי לאפשר לו ולאבו מאזן לייצב את הרשות.

דובר החמאס סאמי אבו זוהדי אמר שבפגישה ביקשו נציגי הארגונים להקנות להם סמכויות מעשיות במנגנוני השלטון הפלסטיני, כגון יצירת גוף "שיבטיח את השתתפות כל הפלגים בקבלת ההחלטות הלאומית". גורמים פלסטינים דיווחו שאבו עלא סירב להיענות לדרישה, אולם אמר שיבחן דרכים ליישום הרעיון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by