בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הנער שנמלט לרמאללה: לא רוצה לחזור 

הנער שנמלט לרמאללה: לא רוצה לחזור

 
 
אבירם זינו

י', ישראלי-יהודי בן 16, הוצא לפני כשנה מחזקת הוריו. בשבוע שעבר נמלט מפנימיית "בית אפל", ומסתתר אצל פלסטינים. גורם בצה"ל: הוא רוצה להישאר שם, אין לנו מה לעשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בלעדי: י', הנער בן ה-16 שברח בשבוע שעבר מפנימיית בית אפל ומסתתר ברמאללה, אומר כי הוא לא רוצה לחזור לישראל. י' הוצא לפני כשנה מחזקת הוריו, לאחר שאביו נכלא באשמת חטיפת משפחתו לרמאללה. מאז לא הותר להוריו לגדל אותו. בשיחה ממקום מחבואו בשכונת אל בירה אמר י' לחדשות נענע: "טוב לי ברמאללה. אני מסתתר אצל חברים, שומרים עלי כאן, וזה עדיף מכל מה שאני עובר באשמת משרד הרווחה. אני רוצה חיים נורמאלים". כמו כן,הוסיף י': "במשך יומיים התקשרו אלי קצינים מצה"ל לפלאפון, ואני לא רוצה לדבר אתם יותר".

משטרת ישראל פנתה למנהלת התיאום והקישור בשטחים, ומהמשטרה נמסר כי בשעה זו מנסים לאתר את הנער. עם זאת, עד לשעה זו לא נעשתה פניה לבית המשפט על מנת לקבל צו שיתיר למשטרה לאתר את י' באמצעות הטלפון הסלולרי שלו.

בצה"ל ניסו מספר ימים לשדל את הנער לשוב, באמצעות שיחות טלפון. הבוקר (ראשון), יומיים אחרי חשיפת המקרה בחדשות נענע, אומר גורם בצה"ל: "הנער לא מעוניין לחזור, אין כרגע הצדקה להיכנס לשטחים, ואין לנו מה לעשות בעניין".

גם האחות ברחה. משרד הרווחה: האב אשם

י' ושני אחיו הוצאו לפני מספר שנים מחזקת הוריהם, לאחר שאבי המשפחה נכלא בגין חטיפת ילדיו לרמאללה, ובעקבות הידרדרות מצבה הנפשי של אם המשפחה. האב, ישראלי-יהודי מירושלים שעבד בעברו כשוטר, נמצא בסכסוך ממושך עם מוסדות המדינה. בעבר סירב לשלוח את בנו לבית הספר, ואף עבר עם משפחתו לרמאללה, שם התגורר במשך כשנה, וקשר קשרים עם גורמים ברשות הפלסטינית.

בשבוע שבו ברח י' מפנימיית "בית אפל" שבגן יבנה, ברחה גם אחותו הגדולה ממוסד "מסילה" הסמוך למבשרת ציון. בשיחת טלפון מסרה האחות: "אני מבינה את י' ואני רוצה שיהיה לו סיכוי. כל מה שהוא רוצה זה להיות עם ההורים שלו. אני כבר מחוקה, אותי הרסו".

משרד הרווחה מאשים את הוריו של י' בהשפעה מזיקה על ילדיהם. "הסיפור של משפחתו של י' הוא הקשה ביותר שאנו מטפלים בו" מסר דובר המשרד.

מיכאל איתן: יתכן שהרשויות לא יכולות לפתור זאת

גם ח"כ מיכאל איתן, המכיר באופן אישי את סיפורו של י', מסר לחדשות נענע כי עקב נסיונו בעבר עם משפחתו של הנער, הוא מעדיף שלא להתערב. "בעבר לקחתי את המשפחה הזאת תחת חסותי" מסר איתן. "הם ניצלו את אחת הפעמים שבהן סייעתי להם להיפגש עם ילדיהם, וחטפו אותם לרמאללה. מאותו רגע לא ראיתי לנכון להמשיך להיות מעורה בפרשה".

איתן הוסיף כי "אולי יש דברים שרשויות, ממשלה וציבור לא מסוגלים לפתור, וזוהי אולי דוגמא לאחד מהם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by