בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דרישה: להשעות את נגיד בנק ישראל 
 
 העניק לעצמו מענק בסך 420 אלף שקלים. קליין (עמ - סער יעקב)   
 
חדשות נענע

כך עמותת אומץ למינהל תקין. בעמותה טוענים כי כנגד הנגיד עומדים חשדות כי ניפח את שכרו ושכר בכירים נוספים בבנק במאות אלפי שקלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עמותת אומץ למינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי תובעת להשעות את נגיד בנק ישראל, הד"ר דוד קליין, מפעילות בתחום משאבי אנוש ומנהל בבנק. העמותה טוענת כי כנגד הנגיד ישנם חשדות לעבירות בסדרי השלטון והמנהל התקין.

עמותת אומץ קוראת לבחון את ההיבטים הפליליים של החשדות. בעמותה אף קוראים לבחון השבת כספים בסך כמיליון שקלים, שד"ר קליין קיבל לכאורה שלא כדין. בעמותה דורשים להשעות גם בכירים אחרים בבנק בשל אותם חשדות. בין האישים שהעמותה דורשת את השעייתם נמצא גם המנהל הבכיר, אפרים גרוס, ומנהל משאבי אנוש, צבי תדמור.

בשבוע שעבר פנתה העמותה לשר האוצר, בנימין נתניהו, ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ולממונה על השכר באוצר, יובל רכלבסקי, בדרישה לבדוק את תלונותיו של משה שופל נגד הנגיד ובכירים נוספים בבנק ישראל. שופל הוא גמלאי הבנק, ועבד עד לאחרונה במדור השכר בבנק. תלונותיו של שופל לא זכו להתייחסות מצד הנגיד עד שהועברו לעמותה.
 

גימלאות בשיעור מנופח

 
שופל טוען כי ד"ר קליין אישר תנאי שכר המנוגדים לחוק יסודות התקציב ולמקובל לבכירים בבנק בסקטור הציבורי. לדבריו, הנגיד העניק לעצמו מענק יובל בעלות של כ-420 אלף שקלים. כל זאת בעזרתו של גרוס, המנהל הבכיר בבנק.

שופל אף טוען כי בכירי הבנק והנגיד מקבלים גמלה ומשכורת לפי 40 שנות ותק, ללא קשר לזמן האמיתי בו הם עובדים בבנק. הנגיד והבכירים מקבלים גם גימלה בשיעור מנופח, שעמדה על 215 אלף שקלים לנגיד בלבד בגין חמש השנים האחרות.

לדברי שופל, הנגיד וחברי ההנהלה זוכים לפני פרישתם להעלאה בדרגה יחד עם תוספת של 17.5 אחוזים לשכרם. תוספת זו מאפשרת לשלם להם גמלה ומענק פרישה גבוהים במיוחד. מענק הפרישה של הנגיד בלבד, טוען שופל, עומדת על 450 אלף שקלים בשנים האחרונות.

הבנק אף מעניק, לדבריו, הסכם דרגות מיוחד לגרוס ולמשנה לנגיד, מאיר סוקולר. זאת ללא אישור הממונה על השכר ובעלות של כ-100 אלף שקלים לשנה. העלאת השכר מביאה גם במקרה זה להעלאת מענקי הפרישה.

מבנק ישראל נמסר בתגובה כי "תשלום השכר בבנק נעשה בכפוף לחוק יסודות התקציב ולפי כל כללי המינהל התקין וחוות הדעת של כל הגורמים האחראיים. כך גם לגבי כל המינויים שבוצעו בבנק. הטענות נגד הבנק הן חלק מסכסוך העבודה בבנק, שעיקרו תביעות לתוספות שכר מצד ועד העובדים. מדובר בטענות לא ענייניות, בעלות אופי פוליטי-פנימי, המראות תמונה חלקית ומעוותת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by