בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיראק: החלה המתקפה על פאלוג'ה 
 
 לא ניתן יהיה לדחות מתקפה נרחבת במשך זמן רב (רויטרס)   
 
חדשות נענע

יותר מ-10,000 חיילים אמריקנים מכתרים את העיר, הנמצאת שנה וחצי בשליטת המורדים. חלק קטן מהעיר כבר נכבש, ועתה נערכים למתקפה כוללת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארצות הברית הודיעה אתמול (ראשון) בערב כי כוחותיה כבשו חלק קטן מהשטח שבידי המורדים בעיר פאלוג'ה שבעיראק. זוהי הפעם הראשונה בה צבא ארצות הברית משתלט על חלק משטחי המורדים בעיר. תושבי העיר דיווחו כי חילופי אש עזים מתרחשים בפרברי העיר, ואתמול בערב החלו מטוסים לבצע התקפות אוויריות.

הכוחות הקרקעיים האמריקנים הצליחו להשתלט כם על מרפאה של המורדים בעיר, ונתפסו מספר שבויים. דוברו של ראש ממשלת עיראק הזמני, עיאד עלאווי, אמר אתמול כי לא ניתן יהיה לדחות במשך זמן רב מתקפה נרחבת. לדבריו, עלאווי "עדיין מקווה לפיתרון של שלום, אך אינו אופטימי".

10,000 חיילים אמריקנים מכתרים את פאלוג'ה, ונערכים למתקפה קרקעית נרחבת נגד המורדים בעיר. כוחות המורדים מתבצרים כבר יותר משנה וחצי בעיר, ועד עתה הם הצליחו למנוע מכוחות ארצות הברית ומהכוחות העיראקים להיכנס אליה.

בתוך כך, אתמול נהרגו לפחות 22 שוטרים עיראקים מירי חמושים בשתי תקריות שונות במערב עיראק. ארגונו של אבו מוסעב א-זרקאווי קיבל אחריות למתקפות. בעקבות ההידרדרות במצב הביטחוני במדינה, הכריזה אתמול הממשלה העיראקית הזמנית על מצב חירום למשך 60 יום, פרט לצפון עיראק הנמצא בשליטת הכורדים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by