בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב: ערבים בזק"א 
 
 יהודה משי זהב: ``זק``א`` זה גם ``זה קירוב אחים``   
 
הארון תחאוכו

בארגון מסבירים: בני המיעוטים יסייעו לנו בפינוי קרבנות פיגועים, ובפעולות עם בעיות הלכתיות. המיונים החלו. פרסום ראשון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר הצעתו של השר גדעון עזרא להציב חיילים בדואים לאיתור מחבלים מתאבדים באוטובוסים, ולכאורה להפיל עליהם את "העבודה השחורה", הגיע תורם של מנהלי ארגון זק"א לבחון את האפשרות להעסיק יחידות של מתנדבים ערבים, שיוכלו לבצע עבודות של חילוץ ואיסוף חלקי גופות "במיוחד באזורים בעייתיים", אומרים בזק"א.

הרעיון הועלה בפגישה שנערכה לאחרונה בין משלחת גרמנית שהגיעה לארץ לבין מנהלי זק"א בירושלים. "אנחנו שוקלים ברצינות רבה מאוד ובוחנים את האפשרות שיום אחד יתנדבו אצלנו גם ערבים בביצוע העבודה הקדושה" אומר יו"ר זק"א יהודה משי זהב. "הם נחוצים לנו בסיוע, במיוחד לאחר פיגועים, במקומות שקשה לנו כיהודים לגשת אליהם, ובנוסף סיוע בשבתות ובחגים. המתנדבים הלא יהודים יוכלו לבצע עבודה זו בקלות רבה".

כמו המתנדבים היהודים, גם הערבים צפויים להשתתף בפעילויות זק"א ללא כל תמורה, מלבד ארוחות משותפות שהארגון עורך מפעם לפעם.
 

משי זהב: לא עבודה שחורה, עבודת קודש

 
משי-זהב, דמות מרכזית בעדה החרדית בירושלים, אומר שבזק"א לא רוצים לרמוז לשום דבר פוליטי או בטחוני, ולא לגרום לתסיסה כפי שקרא עם התבטאותו של גדעון עזרא. "לא דובים ולא יער" הוא אומר. "העניין לא קשור להצעתו של עזרא. מדובר על עבודה קדושה ולא על 'עבודה שחורה'. בסך הכל ישנם מצבים שלא מאפשרים ליהודים, לפי ההלכה והדת, לגשת לעבודה בצורה דתית ומכובדת. בפיקוח נפש יש סעיפים שהם מותרים וסעיפים שלא. בני המיעוטים יוכלו לעזור לנו מאוד בכך בגלל היותם לא יהודים. אנחנו מכבדים אותם וכולנו כאחים נפעל יחדיו, ואולי האיחוד הזה יסייע במקצת לקידום היחסים בינינו לבינם. אין כאן שום קשר לנושאים הביטחוניים".

לדבריו של משי זהב, אירועים של מוות בלתי טבעי מתרחשים מדי יום ביומו בכל רחבי הארץ. "גם במקומות שבהם גרים בני מיעוטים, הוא אומר ומוסיף: "בני המיעוטים יהיו לזק"א ככוח מוסרי והומאני ובמקרים שמתרחשים במגזר שלהם הם יהיו לנו לעזר רב. משמעות ראשי התיבות של השם שלנו, זק"א, היא "זיהוי קורבנות אסון", אבל נתנו להן עוד משמעות, והיא "זה קירוב אחים". המטרה שלנו היא לעשות את העבודה בשיתוף פעולה הדדי ומוסרי".
 

זק"א: מתנדבי האסונות

תהליך גיוס בני מיעוטים לשורות זק"א כבר אושר על ידי מפכ"ל המשטרה, משה קראדי, ומועמדים כבר נמצאים בשלבי מיונים. "נבחרו ארבע קבוצות, שבכל אחת מהן עשרים מתנדבים. המתנדבים מגיעים מבית ג'אן, אבו גוש, כסייפה ורהט. המועמדים הסופיים יבחרו בקרוב, ולאחר סוף הרמדאן והחג המוסלמי של עיד אל-פיטר יהיה הפרויקט מוכן לצאת לדרך" אומר משי זהב.

בעיריית רהט, שחלק מהמתנדבים החדשים נמנים על תושביה, מתקבלת היוזמה בשמחה. ראש העירייה, טלאל אלקינאווי, אומר: "עניין ההתנדבות לזק"א התקבל בברכה בעירייה ובעיר בכלל. גם אצלנו יש אסונות וגם לנו צריכים שיהיו מתנדבים שיוכלו לעשות את העבודה".

זק"א (זיהוי קורבנות אסון) הינו גוף התנדבותי אשר מגיע לאיזורי אסון, כגון זירות פיגועי טרור, וכן אסונות שונים בארץ ובעולם. זק"א עוסק באיסוף חלקי גופות והבאת החלקים לקבורה, על פי ההלכה היהודית.

מתנדבי זק"א נקראים לאירועים רבים של מוות בלתי טבעי, החל בתאונות דרכים, מות גלמודים וערירים, מקרי רצח או התאבדויות, וכלה בפיגועי טרור, אירועים רבי נפגעים כדוגמת אסון 'ורסאי' ואסונות נוספים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by