בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המפד"ל פורשת מהממשלה ומהקואליציה 
 
 ביקש מהמפד``ל לשקול שוב את הפרישה. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לשכת המפד"ל אישרה ברוב גדול את פרישתה, שתיכנס לתוקף ביום שלישי בערב. זאת לאחר ששרון דחה את הצעות הפשרה שהציבה הסיעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לשכת סיעת המפד"ל אישרה הערב (שני) את פרישת הסיעה מהממשלה ומהקואליציה. ההתפטרות תיכנס לתוקף מחר, יום שלישי, בשעה 19:00. הודעת הפרישה מגיעה על רקע פגישת נציגי המפד"ל עם ראש הממשלה אריאל שרון היום, פגישה שהסתיימה ללא תוצאות.

במפד"ל מעריכים שפרישתם תביא להקדמת הבחירות. השר זבולון אורלב צפוי להעביר את מכתב התפטרותו מחר בערב, מועד תום 14 ימי האולטימטום שהמפד"ל הציבה בפני שרון. המפד"ל תכנס מסיבת עיתונאים ביום שלישי, בה תסביר אתנימוקי הפרישה

בפגישה היום דחה שרון את שלושת הצעותיה של המפד"ל שיאפשרו את הישארותה בממשלה: קיום משאל עם על תכנית ההתנתקות, קיום בחירות או הקפאת ההתנתקות למשך חודש. בתוך כך, סיעת הליכוד אישרה הערב להעביר הצעת חוק לקיום משאל עם לוועדת החוקה בכנסת.

שרון העביר אתמול מסר למפד"ל בו הציע לסיעה להמתין עם הודעת הפרישה מהממשלה, עד שיתברר היקף השינוי באזור לאחר מותו של יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת. אורלב ויו"ר המפד"ל ניסן סלומיאנסקי ענו שאם שרון מאמין שהמצב באזור ישתנה, הוא יכול להשעות את מתכנית ההתנתקות, דבר שיבטיח את הישארות המפד"ל בממשלה.

בתוך כך, הממשלה ספגה היום הפסד נוסף, לאחר ש"מורדי" הליכוד הצליחו לטרפד את העברת סעיפי התקציב של חוק פינוי פיצוי בוועדת הכספים בכנסת. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ אברהם הירשזון מהליכוד דחה היום את ההצבעה על העברת 35 מיליון שקלים כמקדמה למיועדים לפינוי במסגרת תוכנית ההתנתקות. זאת, לאחר שבתום דיון הוועדה הבוקר, התברר כי לקואליציה לא יהיה רוב בשל התנגדותם של חברי הכנסת נעמי בלומנטל, יחיאל חזן ומיכאל גורולובסקי, החברים בוועדת הכספים ובקבוצת "המורדים" בליכוד.

ועדת הכנסת החליטה לפצל את הדיון בוועדות על הצעת חוק פינוי-פיצוי. הוחלט כי ועדת החוקה תדון בהיבטים החוקתיים בפרק העונשין של החוק, וועדת הכספים תדון בהיבטיו הכלכליים של החוק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by