בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העתיד כבר כאן: חברה מפתחת מונית מעופפת 
 
 עיצוב המטוס הופך אותו לשקט במיוחד (מתוך אתר חברת אבקן)   
 
חדשות נענע

מטוסי סילון קטנים עשויים להחליף את המונית, במחיר שלא יעלה בהרבה על תעריף של נסיעה רגילה. המונית המעופפת תוכל לעבור של 40 ק"מ תוך 4 דקות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטוסי סילון קטנים ושקטים עשויים להסיע אתכם בעתיד לעבודה, במחיר שלא יעלה בהרבה על תעריף נסיעה במונית רגילה. המטוס הבריטי, שנקרא "ג'טפוד", יעבור טיסות ניסוי ראשונות בתוך שנה וחצי. אם הכל יעבור כשורה - הג'טפוד יוכל להטיס נוסעים אל ומן ערים כבר בחמש השנים הקרובות.

החזון של חברת אבקן, שעומדת מאחורי המונית המעופפת, הוא לאפשר שירותי טיסה עבור אותם אנשים שצריכים לנסוע מרחק גדול לעבודה. הג'טפוד יהיה מסגל לטוס מהעיירה סארי למרכז לונדון - מרחק של כמעט 40 קילומטרים - בתוך ארבע דקות.

בגלל המהירות הגבוהה יוכל המטוס לעשות הרבה נסיעות, וכתוצאה, מחירי הנסיעה לא יהיו גבוהים במיוחד. מחיר טיסה מנמל התעופה הית'רו למרכז לונדון יעמוד על 40-50 לירות שטרלינג, לא הרבה יותר מהתעריף שגובה מונית "רגילה".

החידוש של הג'טפוד היא היכולת שלו לנחות על רצועת אדמה שאורכה כ-130 מטר, עשירית מאורכו של מסלול נחיתה רגיל. עיצובו המיוחד של המטוס הופך אותו לשקט במיוחד. מנועי הטורבו שלו מפיקים רעש הנמוך ב-20 דציבלים מרעש המנועים המתקדמים ביותר שנמצאים היום בשוק.

ואיך הערים שלנו יראו בעתיד, כאשר יטוסו בין הבניינים מוניות מעופפת? מנהל אבקן, מייק דייקר, אמר כי בחברה מאמינים "שברגע שיהיה כלי תעופה שמסוגל לעשות את אתם דברים הערים יפנו מקום לכך".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by