בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החלה המתקפה הקרקעית המשולבת על פאלוג'ה 
 
 יותר מ-200 מטחי פגזים נחתו על העיר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לאחר שעות של הפצצות ריכוך, החלה בצהריים המתקפה הקרקעית של צבא ארצות הברית והצבא העיראקי. האמריקנים כבשו שני אזורים מהעיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המתקפה הקרקעית המשולבת של כוחות ארצות הברית ועיראק על העיר פאלוג'ה החלה בצהריים (שני). זאת לאחר שראש הממשלה העיראקית הזמנית, עיאד עלאווי, נתן את אישורו. 4,000 נחתים וחיילים אמריקנים תקפו את העיר מכיוון צפון מערב. הכוחות הצליחו להיכנס לשני אזורים בעיר, אולם עדיין לא נכנסו למרכזה. בינתיים ממשיכים הכוחות להפציץ את פאלוג'ה מהאוויר.

מטוסי צבא ארצות הברית הפציצו עמדות לירי מרגמות של המורדים בדרום העיר, ואתמול הגיעו לשיאן ההפצצות האמריקניות על שכונת עסכרי. ביממה האחרונה נחתו על העיר יותר מ-200 מטחי פגזים.

העיר פאלוג'ה מוחזקת בידי המורדים העיראקים מזה חצי שנה, ומוערך כי נמצאים בה כ-5,000 לוחמים. מול המורדים העמידו האמריקנים בין עשרת אלפים ל-15 אלף איש, כמו גם את הצבא העיראקי החדש.
 

עלאווי הכריז על משטר צבאי בעיר

 
ראש ממשלת עיראק, עיאד עלאווי, הכריז על תחילת המתקפה בצהריים, והכריז על תקנות החירום החדשות שיכנסו לתוקף בעיראק. עלאווי הורה על סגירה מוחלטת של הגבולות עם ירדן וסוריה, מלבד למשאיות המובילות מזון. כמו כן, הורה עלאווי על סגירת נמל התעופה הבינלאומי בבגדד ל-48 שעות, ועל משטר צבאי בפאלוג'ה, שבמסגרתו יוטל עוצר על העיר מהשעה 18:00.

הכוחות האמריקנים כבשו הלילה חלק ממערב העיר, והם חולשים על שני גשרים מעל נהר הפרת. עלאווי הודיע כי הכוחות העיראקים השתלטו על בית חולים ששירת מורדים בפלוג'ה, ו-38 מורדים נהרגו במבצע. כמו כן, עלאווי הודיע כי ארבעה "טרוריסטים זרים" נשבו, ובהם שני מרוקאים. לדבריו, "שלטון החוק" ישוב בקרוב לעיר.

מדובר בפעם הראשונה בה ארצות הברית משתלטת על חלק מהעיר מאז נפלה פאלוג'ה לידי המורדים. במהלך ההשתלטות נהרגו שני נחתים, לאחר שטבעו כשהכלי ההנדסי בו נסעו נפל למי הנהר.

בתוך כך, אתמול נהרגו לפחות 22 שוטרים עיראקים מירי חמושים בשתי תקריות שונות במערב עיראק. ההערכות הן כי המורדים מנסים לפתוח חזיתות נוספות מול צבא ארצות הברית. ארגון תווחיד וג'יהאד, שבראשו עומד אבו מוסעב א-זרקאווי, קיבל אחריות למתקפות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by