בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המבצע בפאלוג'ה נמשך: מסוק אמריקני הופל 
 
 חיילי הצבא העיראק החדש מחוץ לבית החולים בפאלוג`ה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

צבא ארה"ב נמצא כק"מ בתוך העיר ומבצע סריקות אחר מעוזי המורדים, כשבמקביל נמשכות ההפצצות מהאוויר. 45 שוטרים נהרגו בבעקובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשך המבצע הקרקעי הנרחב בעיר פאלוג'ה שבעיראק: חיילים עיראקיים החלו להיכנס הבוקר (שלישי) לעיר, לאחר שחיילים של צבא ארצות הברית נכנסו לעיר אתמול. החיילים האמריקנים נמצאים כקילומטר בעומק העיר והם החלו בסריקות מבית לבית כדי לאתר את מעוזי המורדים.

במבצע משתתפים כוחות רגלים, תותחנים וכן מטוסים ומסוקים של חיל האוויר האמריקני, שמסייעים בהפצצות מהאוויר. עדי ראייה מדווחים כי אחד המסוקים האמריקנים שפועל בעיר הופל. סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי המסוק נפגע מטיל. "המסוק הפך לכדור אש ונפל לקרקע", אמר אחד הכתבים במקום. דובר צבא ארצות הברית הכחיש את הידיעה.

מטוסים אמריקניים הפציצו מרפאה ממשלתית במרכז העיר. עדי ראייה מסרו כי במקום ישנם נפגעים וטענו כי לא ניתן להגיע למרפאה, בשל ההפצצות הכבדות באיזור. כמו כן דווח כי קווי הטלפון של המרפאה נותקו.

מטרת המבצע היא לכבוש את העיר מידי המורדים העיראקים, המחזיקים בה מזה חצי שנה. כ-5,000 מורדים חמושים נמצאים בעיר. מולם העמידו האמריקנים בין עשרת אלפים ל-15 אלף חיילים, כמו גם את הצבא העיראקי החדש. מצבא ארצות הברית נמסר כי 42 מורדים נהרגו בפאלוג'ה מאז תחילת המבצע.

בתוך כך נהרגו 45 שוטרים עיראקיים בהתקפת מורדים שיעיים בעיר בעקובה, צפונית מזרחית לבגדאד. המורדים תקפו שלוש תחנות משטרה בעיר. כמו כן תקפו המורדים גשר ראשי, ופירסמו כרוז המזהיר את התושבים שלא לצאת מבתיהם.
 

מצב חירום בעיראק

 
ראש ממשלת עיראק, עיאד עלאווי, הכריז על תקנות חירום חדשות במדינה. עלאווי הורה על סגירה מוחלטת של הגבולות עם ירדן וסוריה, מלבד למשאיות המובילות מזון. כמו כן, הורה עלאווי על סגירת נמל התעופה הבינלאומי בבגדד ל-48 שעות, ועל משטר צבאי בפאלוג'ה, שבמסגרתו יוטל עוצר על העיר מהשעה 18:00.

מצב החירום ימשך 60 יום, והוא תקף בכל עיראק מלבד האזורים הצפוניים, הנמצאים בשליטת הכורדים. ההכרזה על מצב חירום מעניקה לעלאווי סמכויות נרחבות. עלאווי יכול עתה להתיר עוצר על אזורים שלמים במדינה, להגביל את חופש התנועה וההתאספות ולצוות על עריכת חיפושים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by