בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שעת': לא ננתק את ערפאת באופן יזום מהמכשירים 
 
 אבו עלא, בצאתו מבית החולים ``פרסי`` (רויטרס)   
 
כתב נענע בשטחים

שר החוץ הפלסטיני ערך מסיבת עיתונאים בפריז והכריז: יו"ר הרשות לא מת אך מצבו קשה. בכיר פלסטיני: לא תהיה הכרזה על מותו בשל האשמות סוהא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רכבו של אבו מאזן יוצא מבית החולים "פרסי" היום (רויטרס)
 רכבו של אבו מאזן יוצא מבית החולים "פרסי" היום (רויטרס)   
נביל שעת', שר החוץ הפלסטיני, אמר הערב (שלישי) במסיבת עיתונאים שערכו בכירי הרשות בפריז כי מצבו של יו"ר הרשות, יאסר ערפאת, קשה מאוד אך הוא לא מת. לדבריו, הוא נמצא בתרדמת מאז יום חמישי אך ליבו, ריאותיו ומוחו פועלים כשורה.

שעת' דיווח כי רופאי בית החולים "פרסי" שללו כל אפשרות שהוא סובל מסרטן, כמו כן נשלל החשד כי הוא הורעל. לדבריו, הסיבה להידרדרות במצבו היא ככל הנראה, גילו המתקדם ושהותו בשנים האחרונות במוקטעה שברמאללה. עוד הוסיף כי ערפאת סובל ככל כנראה ממחלה בקיבה מאחר וסבל מתזונה לקויה במשך זמן רב.

שר החוץ הפלסטיני הכריז כי ההודעה הרשמית באה במטרה להזים את השמועות על מותו של ערפאת. בכירי הרשות שללו כל אפשרות להמתת חסד: "דבר זה ייעשה רק אם החולה סובל סבל רב, ולנו אין כוונה לנתק אותו מהמכשירים". אבו-עלא סירב להתייחס לנושא מקום קבורתו של ערפאת. הוא הודה לסוהא ערפאת שקיבלה לדבריו את הבכירים בחום רב כאשר הגיעו לבית החולים: "הגברת ערפאת עברה תקופה קשה בימים האחרונים לנוכח סבל בעלה".

בכיר ברשות הפלסטינית אמר הערב לחדשות נענע כי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, "איננו. הוא לא יצא מבית החולים חי". לדברי הבכיר, השוהה עם פמליית אבו עלא בפאריס, המשלחת הפלסטינית לא רוצה להודיע על מותו של ערפאת בעודה בעיר, "כדי שדבריה של סוהא ערפאת לא יתפרשו כנכונים". רעייתו של ערפאת סוהא האשימה אתמול את בכירי הרשות הפלסטינית בכך שהם "רוצים לקבור את אבו עמאר בחיים". הבכיר העריך כי ההודעה הרשמית על מותו של ערפאת תצא רק כאשר תחזור המשלחת לשטחי הרשות.

בתוך כך, חברי כנסת ערביים הסועדים עתה עם יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, אמרו שראש הקאדים בגדה המערבית, השייח' תמימי, הוזעק היום לפאריס. לפי הערכות, תמימי יצא לפאריס כדי להכריז על מותו של ערפאת, בדיוק בלילה בו מציינים המוסלמים את עליית הנביא מוחמד לשמיים. גורמים במשטרה העריכו השבוע שיאסר ערפאת ינותק היום מהמכשירים.

ידיעות סותרות על מצב הראיס

לפנות ערב מסר מקור פלסטיני בכיר לסוכנות רויטרס כי ערפאת מת. הדיווח התקבל זמן קצר לאחר ביקורו של ראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא בחדרו של ערפאת, וזכה כעבור זמן מה לחיזוק על ידי מקור נוסף, שדיווח גם הוא לסוכנויות הידיעות כי ערפאת מת, ושהידיעה הרשמית על מותו תצא בשעות הקרובות.

גורמים רשמיים רבים הכחישו את הדיווח ואמרו כי "ערפאת בחיים, אולם נותרו לו שעות ספורות". בהודעה רשמית שנמסרה מבית החולים "פרסי" הוכחשה הידיעה על מותו של ערפאת ונמסר שהיו"ר עדיין בחיים.

בין המכחישים הנוספים: נציג אש"ף באו"ם ואחיינו של ערפאת, נאסר אל-קידווה, מסר שיאסר ערפאת לא מת. השר הממונה על המשא המתן ברשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, יצא גם הוא בהכחשה ואמר כי "יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, עדיין חי". גם השרים לשעבר, יאסר עבד רבו ומוחמד דחלאן הכחישו את הדיווח על מותו של ערפאת.

ראו את ערפאת: סוהא, אבו עלא, ושומר הראש

חברי משלחת הבכירים הפלסטינים ביקרו היום בבית החולים בפאריס וקיבלו דיווח מפורט על מצבו הבריאותי של ערפאת. רק ראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא הורשה לבקר את ערפאת בחדרו. גורמים פלסטינים מסרו כי "אבו עלא ניגש ליחידה לטיפול נמרץ לבדו עם יוסף עבדאללה, אחד משומרי ראשו של יאסר ערפאת, וראה את הראיס. המנהיגים הפלסטינים האחרים לא הצטרפו אליו".

חברי המשלחת ייפגשו הערב עם נשיא צרפת ז'אק שיראק והם צפויים לקיים מסיבת עיתונאים ב-19:00, שעון ישראל.

ערפאת עבר מ"תרדמת" - ל"תרדמת עמוקה יותר"

מוקדם יותר נמסר מבית החולים שהלילה חלה החמרה נוספת במצבו הבריאותי של ערפאת. דובר בית החולים, כריסטיאן אסטריפו, מסר כי ערפאת "שקע בתרדמת עמוקה יותר". הגעתם של הבכירים הפלסטינים לבית החולים והודעתו של דובר בית החולים "פרסי", מחזקים את ההשערות שהערב תצא הודעה רשמית על מותו של ערפאת.

בכירי הרשות הגיעו אתמול לצרפת בכדי "לבחון את מצבו הבריאותי של ערפאת מקרוב". בתחילה עלה חשש שסוהא לא תתיר לבכירים לבקר את ערפאת. חבר הפרלמנט הפלסטיני, סופיאן אבו זיידה, אמר בתגובה כי "יאסר ערפאת אינו רכושה הפרטי של סוהא ערפאת. העובדה כי סוהא יושבת שם ומחליטה מתי, איך ומי, היא אבסורד". לפי החוק הצרפתי, רעייתו של חולה רשאית לקבוע מי ייכנס לחדרו. לנענע נודע כי סוהא מנעה ממוחמד דחלאן לבקר את ערפאת במשך כל עשרת ימי שהותו בפאריז.

בכירים בצרפת ערכו בשעות הבוקר מגעים כדי לשכנע את סוהא לאפשר את הביקור. נציגת אש"ף בפריז, לילה שהיד, אמרה כי סוהא התירה למסור לחברי המשלחת מידע לגבי מצבו הרפואי של בעלה. מאוחר יותר, איפשרה ככל הנראה את הביקור עצמו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by