בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איראן מאיימת בייצור המוני של ה"שיהאב 3" 
 
 
חדשות נענע

איראן הודיעה כי היא מסוגלת לייצר כמויות גדולות של הטיל. טווח הטיל הוא 1,300 ק"מ והוא מסוגל להגיע לישראל. לאחרונה דווח על שיפורים בראש הנפץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איראן הודיעה היום (שלישי) כי היא מסוגלת כעת להתחיל בייצור כמויות גדולות של הטיל הבליסטי "שיהאב 3". שר ההגנה האיראני, עלי שמחאני, מסר כי לאיראן "יש את היכולת לייצור המוני של הטילים". טווח הטיל מגיע ל-1,300 קילומטרים, והוא מאיים על ישראל ועל מטרות אמריקניות במפרץ הפרסי.

הניסויים והפיתוחים של ה"שיהאב 3" נמשכים, במקביל לניסויים הנעשים בטיל החץ הישראלי: לפני שלושה שבועות הודיעה איראן כי פיתחה גירסה משופרת של ה"שיהאב-3" וכי הטיל כבר עבר בהצלחה בדיקות ירי. מתצלומים שפורסמו בעיתונות האיראנית לאחרונה עולה כי נערכו מספר שיפורים טכניים בראש הקרב של ה"שיהאב-3".

מטרת השיפורים היא, ככל הנראה, להקל את חדירת הטיל לאטמוספירה, כך שהטיל יוכל להגן בצורה טובה יותר על תכולת ראשי נפץ כימיים. כמו כן, מומחים מעריכים כי השיפורים בראש הקרב מאריכים את טווח המעוף של הטיל.

כמו כן, לאחרונה הודיעה איראן כי היא מפתחת גם "שיהאב-4" שיהיה מסוגל להגיע לטווח של 2,000 קילומטרים. בטווח זה נמצאות ישראל וכן מספר מדינות בדרום מזרח אירופה.

איראן מסרה בעבר כי הטילים נועדו למטרות התרעה ולא למטרות התקפה וכי אין כוונה לפתח ראשי חץ גרעיניים עבור ה"שיהאב 3". לפי שעה לא ברורה כמות הטילים מסוג זה הנמצאים ברשות איראן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by