בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צעירים ישראלים יוכלו לעבוד באוסטרליה - באופן חוקי 
 
 אלפי תרמילאים יוצאים מדי שנה לאוסטרליה. בית האופרה בסידני (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כבר שנים מועסקים תרמילאים ישראלים בעבודות מזדמנות ביבשת הדרומית, אך הסכם שמתגבש בין ישראל ואוסטרליה יאפשר לקבל ויזת עבודה לכמה חודשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל ואוסטרליה פתחו לאחרונה במגעים בניסיון להגיע להסכם שיאפשר לתרמילאים ישראלים לעבוד באוסטרליה - באופן חוקי. גורמים במשרד החוץ מעריכים כי צעירים ישראלים יוכלו לקבל אישור לעבוד ביבשת הדרומית כבר בשנה הבאה. בתמורה תאפשר ישראל לצעירים אוסטרלים לעבוד בתחומה.

התדמית השלילית של התרמילאים הישראלים הגיעה עד אוסטרליה ואיימה, בשלב מסויים, על התקדמות המגעים. האוסטרלים טענו כי התדמית הישראלית השלילית לא מאפשרת חתימה על ההסכם. התיירים הישראלים היו ממוקמים במקום גבוה ברשימה השחורה של תיירים שעובדים באופן לא חוקי ומפרים את תנאי ויזת התיירות, שתוקפה פוקע לאחר שלושה עד שישה חודשים.

עם זאת, נציגי ישראל באוסטרליה התבשרו לפני כחודש כי חל שיפור בהתנהגותם של הצעירים הישראלים במדינה, ובעקבות השיפור חודשו המגעים.

כעת פועלים הצדדים לניסוח "הסכם עבודה לצעירים", שיאפשר לישראלים בגילאי 18-26 לקבל ויזה מיוחדת למשך חצי שנה עד שנה. הוויזה תקנה לצעירים את האפשרות לעבוד באופן חוקי במגוון תחומים, כמו חקלאות, מלצרות, מלונאות, בניה וכריה.

ממשרד החוץ נמסר כי מטרת הסכם זה אינה לעודד הגירה של צעירים ישראלים לחו"ל, מאחר שהוויזה שמקבלים הישראלים מוגבלת בזמן. גורמים במשרד החוץ אמרו: "עדיף לנו לעודד צעירים לשהות במקומות בטוחים כמו אוסטרליה מאשר 'להיזרק' במקומות בעייתיים במזרח".

אלפי תרמילאים ישראלים יוצאים מדי שנה לאוסטרליה. רבים מהם עובדים באופן בלתי חוקי, כדי לממן את שהותם במדינה או את המשך הטיול. בשנים האחרונות הועמדו לדין באוסטרליה כמה עובדים שנתפסו. חלקם אף הורשעו וגורשו מהמדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by