בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז הורה להפסיק את בדיקות הפוליגרף לקצינים 
 
 נכשל בפוליגרף והתפטר מתפקידו. תא``ל שמואל זכאי (דובר צה``ל)   
 
חדשות נענע

שר הביטחון הודיע על שינוי הנהלים עקב התפטרותו של תא"ל זכאי. הרמטכ"ל: כשלונו של זכאי בבדיקה "היתה שיא במסכת ארוכה של אי אמירת אמת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרשת התפטרותו של תת אלוף שמואל זכאי משפיעה על נהלי החקירה בצה"ל: שר הביטחון שאול מופז הורה הבוקר (שלישי) לרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, להפסיק לאלתר כל בדיקות הפוליגרף לקציני צה"ל המתקיימות בהחלטת מפקדים.

מופז החליט על הקמת מנגנון מיוחד שיאשר את ביצוע בדיקות הפוליגרף. הבדיקות יותנו בהמלצת הפרקליט הצבאי הראשי והרמטכ"ל וכן באישור סופי של שר הביטחון עצמו. מופז הורה את שינוי המדינויות לאחר שלאחרונה נשמעה בצה"ל ביקורת על תכיפות בדיקות הפוליגרף.

זכאי החליט לעזוב את תפקידו, מפקד אוגדת עזה, לאחר שהואשם כי הדליף ידיעות לעיתונות ולאחר שבדיקת פוליגרף מצאה אותו אשם. יעלון החליט לא להסתפק בהתפטרותו של זכאי, ודרש ממנו אמש לעזוב את הצבא.

הרמטכ"ל נפגש אמש עם תת אלוף זכאי והודיע לו כי עליו לפרוש מיד מהצבא. לפני הודעתו של הרמטכ"ל התלבט זכאי כיצד ימשיך את דרכו הצבאית, והתכוון ככל הנראה לצאת לתקופת לימודים ואחר כך לשוב לתפקיד פיקודי.
 

הרמטכ"ל: זכאי לא דיבר אמת

 
יום לאחר שהודיע לתת אלוף שמואל זכאי כי עליו לפרוש מצה"ל אמר הבוקר הרמטכ"ל: "נפילתו בפוליגרף היתה שיא של מסכת ארוכה של אי אמירת אמת. לאורך כל הדרך לא אמר תא"ל זכאי אמת בפרשת ההדלפות, גם לא אמר אמת למפקדיו לאורך כל הדרך וכל הזמן הזין את התקשורת".

יעלון אמר את הדברים בפני ועדת חוץ וביטחון של הכנסת. לדברייו, "הוכח בפוליגרף כי כל מי שנבדק דיבר אמת - מלבד זכאי שנמצא דובר שקר. הדברים הוכחו לאחר שיחה שקיימתי בלשכתי עם זכאי בנוכחות המזכיר הצבאי של הרמטכ"ל. כעבור חצי שעה כל הדברים הודלפו לתקשורת".

מקורביו של זכאי טוענים כי נגרם לו עוול . לדבריהם, "לתת אלוף שמואל זכאי נגרם עוול, ואפילו לינץ', כאשר התבקש לעזוב את הצבא. הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, ואלוף פיקוד דרום, האלוף דן הראל, פשוט חיפשו אותו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by