בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הית'רו: קרני רנטגן "יפשיטו" את הנוסעים 

הית'רו: קרני רנטגן "יפשיטו" את הנוסעים

 
 
חדשות נענע

בשדה התעופה הית'רו שבלונדון מפעילים מכונת רנטגן ש"מפשיטה" את הנוסעים, כדי לאתר חומרי נפץ וכלי נשק. פעילי זכויות אדם: מדובר בפגיעה גסה בפרטיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשדה התעופה הית'רו שבלונדון התחילו להפעיל בימים האחרונים מכונת רנטגן חדשה ש"מפשיטה" את הנוסעים מבגדיהם. המכונה מאפשרת לאיש הביטחון לראות את גופם של הנוסעים כדי לאתר חומרי נפץ או כלי נשק.

תמונת העירום מתקבלת באמצעות קרני רנטגן, שמוחזרות מעורו של הנוסע. איש הביטחון בשדה מקבל תמונת שחור לבן של גופו של הנוסע. הבדיקה נערכת באזור התחום באמצעות וילון. הנסעים מתבקשים לעמוד בכמה תנוחות, כדי לאפשר למכונה ליצור את דמותם על המסך.

במסגרת הניסוי, שיימשך ארבעה חודשים, יישאלו הנוסעים האם הם מוכנים לעבור שיקוף במכונה. פעילי זכויות האדם במדינה טוענים כי מדובר בפגיעה גסה בפרטיות. אחת הנשים, שביקשה להשאר בעילום שם, סיפרה: "זה היה נוראי. זה לא משאיר הרבה לדימיון מכיוון שאתה עירום באופן וירטואלי, אך אני מניחה שזה פחות פולשני מחיפוש ידני".

גורמי ביטחון אמרו כי הסורק החדש יותר יעיל מגלאי מתכות רגיל, מאחר והוא יכול לאתר כל חפץ שמוחבא מתחת לבגדים, אפילו כזה שעשוי מחומרים פלסטיים או קרמיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by