בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה העלתה הכוננות, סגר הוטל על השטחים  
 
 פלסטינים מפגינים ברמאללה אתמול (רויטרס)    
 
חדשות נענע

בכוחות הביטחון נערכים להפרות סדר בעקבות מותו של ערפאת. מחסומים הוצבו בכניסה לערי הגדה. עד כה נרשמו מספר מקרי יידוי אבנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל והמשטרה העלו הבוקר (חמישי) את הכוננות הביטחונית ברחבי הארץ ובשטחים בעקבות הידיעה על מותו של יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת. המשטרה ערוכה בכוננות מלאה, צה"ל הטיל סגר כללי על השטחים. גם בשב"ס ערכו הכנות מיוחדות מחשש להתפרעויות של אסירים בטחוניים. בכוחות הביטחון חוששים מפני התפרצויות אלימות בין החיילים והפלסטינים ומפיגועים שינסו להוות הפגנת כוח פלסטינית.

עשרות פלסטינים מידיים בשעה זו אבנים לעבר כוח משמר הגבול סמוך לצומת א-ראם, צפונית לירושלים. בין המיידים עומדים גם מפגינים, המנופפים בתמונות של ערפאת. אין נפגעים ולא נגרם נזק. מיד לאחר ההודעה על מותו של ערפאת נרשמו מספר הפרות סדר בשטחים ומקרי יידוי אבנים לעבר כוחות צה"ל. האירועים התפרצו בחברון שכם, רפיח וחאן יונס. בכביש מספר 6 כלי רכב ישראלי נפגע מיידוי אבנים.

בצה"ל הופעלה הבוקר תכנית "דף חדש 4" המפרטת את נהלי הפעולה ליום שאחרי מותו של ערפאת. במסגרת התכנית הוקמו הבוקר מחסומים סביב ערי הגדה בכדי לאפשר את הפיקוח על התנועה מהן ואליהן. החיילים במחסומים יצויידו באמצעים לפיזור הפגנות. פריסת הכוחות תתוגבר ברחבי הגדה. מחר, יום הלוויתו של ערפאת, תצומצם נוכחות החיילים בתוך ערי הגדה כדי למנוע עימותים. החיילים יונחו לגלות איפוק וכבוד לאבל הפלסטיני ויתבקשו להימנע ככל האפשר מחיכוכים עם האבלים.

ארגון החמאס שחרר הבוקר הודעה לפיה מותו של ערפאת יחזק את נחישות הארגון להמשיך במאבק. "אובדן המנהיג יגביר את נחישותנו ועקשותנו להמשיך במלחמת הקודש ובהתנגדות לאויב הציוני, עד להשגת הניצחון והשחרור", נמסר בהודעה. ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, התראיין לתחנת הטלוויזיה אל ג'זירה והאשים שוב את ישראל בהרעלת דמו של ערפאת בדרך שנעלמה מעיני הרופאים.
 

הקו הישראלי: עדיין אין פרטנר

 
בישראל התקיימה הבוקר התייעצות בנוגע לעמדה ההסברתית שישראל תנקוט בעקבות מותו של ראש הרשות. בשיחת ועידה הבוקר השתתפו דוברת צה"ל, תת אלוף רות ירון, מזכיר הממשלה ישראל מימון, יועץ התקשורת של ראש הממשלה, אסף שריב וסמנכ"ל תקשורת והסברה במשרד החינוך, גדעון מאיר.

הארבעה קבעו שהקו הרשמי בו ישראל תנקוט יהיה "ברגע שתהיה הנהגה פלסטינית שתילחם בטרור ותפסיק את האלימות וההסתה - תיווצר הזדמנות לחדש את המשא ומתן, אך ישראל לא תסתפק בהצהרות אלא תדרוש מעשים בתחום זה". דוברי הממשלה ברשתות הזרות יהיו השרים סילבן שלום, בנימין נתניהו, שאול מופז ואהוד אולמרט וכי עד מועד ההלוייה הגורמים הישראליים הרשמיים לא ידברו על עברו של ערפאת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by