בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: "ייתכן מפנה היסטורי במזרח התיכון" 
 
 ``ישראל תמשיך במאמציה להגיע להסדר``. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראשי הפוליטיקה הישראלית מנחמים את הפלסטינים בעקבות מותו של ערפאת וקוראים לגיבושה של הנהגה שוחרת שלום ויציבה ברשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אריאל שרון התייחס הבוקר (חמישי) לראשונה למותו של יו"ר הרשות הפלסטינית, ערפאת ואמר ש"האירועים האחרונים עשויים להוות מפנה היסטורי במזרח התיכון. ישראל, שהיא מדינה שוחרת שלום, תמשיך במאמציה להגיע להסדר עם ההנהגה הפלסטינית ללא עיכובים". עוד אמר שרון כי הוא "מקווה שההנהגה הפלסטינית החדשה שתקום תבין שהתקדמות ביחסים ופתרון בעיות תלויים בהפסקת הטרור ובמלחמה בטרור על ידם".

נשיא המדינה, משה קצב, אמר שהוא "מקווה שהפלסטינים ידעו להתאושש במהירות מאבלם". קצב קרא לישראל ולרשות לפתוח דף חדש. "מותו של ערפאת עשוי להיות תחילתו של פרק חדש ביחסינו עם הפלסטינים. אני מקווה שההנהגה הפלשתינית החדשה תעלה על נתיב חדש, שישים קץ לאלימות ולטרור ויאפשר חידוש המשא ומתן המדיני בינינו". לדבריו, הוא רואה בחיוב את סימונים של אבו עלא ואבו מאזן כמנהיגי הרשות החדשים ואמר שהם מרכיבים יחד "מנהיגות פלסטינית קונסטרוקטיבית ורציונלית".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ שמעון פרס אמר כי "עם מותו של ערפאת הסתיים עידן, לטוב ולרע". פרס אמר כי "הטעות הגדולה של ערפאת היתה כשפנה לטרור. הישגיו הגדולים היו כאשר ניסה לבנות שלום".

שר המשפטים יוסף לפיד, אמר שערפאת הוא האשם בכישלון השגת השלום במזרח התיכון וכן בהתפרצות הטרור העולמי. לדבריו, "שנאתי אותו בגלל הרג הישראלים להם הוא אחראי, ובגלל סירובו לקדם את תהליך השלום... זו אחת מהטרגדיות של העולם שערפאת לא הבין כי הטרור שהתחיל כאן יופץ לכל העולם". לפיד הביע תקווה שמנהיגות פלסטינית חדשה תדכא את הפלגים האלימים ותשוב לשולחן המשא ומתן מול ישראל.

"הוסרה עננה כבדה מעל ערכי החיים, החופש והחירות" אמר יו"ר המפד"ל, אפי איתם. "היום הזה דמם של אלפי אחינו זועק אלינו מן האדמה. האיש הסתלק, אבל מורשתו נוצקה כתרעלה בלבם של בני עמו וייקח שנים רבות כדי לרפא את הנגע הזה מלבם של בני העם הפלסטינים", אמר איתם והוסיף שהוא מקווה שמותו של ערפאת יחזיר את הפלסטינים ל"תרבות של חיים, צדק וחמלה, כדי שבעתיד נוכל להדבר יחד כדי להשיג שקט ושלווה בארץ ישראל".

ח"כ ג'מאל זחאלקה אמר ש"אסון כבד נפל על העם הפלסטיני. "הסתלק המנהיג ההיסטורי של העם הפלסטיני יאסר ערפאת. מי ייתן ונצא מהאסון בכוחות מחודשים ובאחדות".

יו"ר שדולת יש"ע, ח"כ יחיאל חזן מהליכוד אמר "ברוך שפטרנו מהרוצח הארכי-טרוריסט ערפאת שגרם בחייו נזק עצום לעמו ולעם ישראל. מותו העלוב והמסוכסך הוא סיום סמלי וראוי לחייו שהיו קדושים לעשיית טרור ורצח עם. יש לקוות שההנהגה הפלשתינית תנצל את הפער שנוצר ליצירת מנהיגות אחראית לטובת הפלשתינים". חזן הסיף שבעקבות מותו של ערפאת "יש לעצור מייד את ההתנתקות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by