בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש: "זהו רגע משמעותי עבור הפלסטינים" 
 
 ``אנו מקווים שהעתיד יביא שלום``. בוש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נשיא ארצות הברית שיגר הודעת ניחומים לעם הפלסטיני בעקבות מותו של ערפאת. כך עשו גם טוני בלייר, ז'אק שיראק, קופי ענאן ואפילו נשיא סין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עם ההודעה הבוקר (חמישי) על מותו של יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת, יצאו בכירי הפוליטיקה העולמית בהודעות תנחומים לרשות ותקווה לייצוב ההנהגה הפלסטינית והמשך המשא ומתן המדיני מול ישראל.

נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, הביע הבוקר את תנחומיו לעם הפלסטיני. לדבריו, זהו "רגע משמעותי עבור הפלסטינים במאמצם לשלום ולמדינה עצמאית", אמר בוש והוסיף: "אנו מקווים שהעתיד יביא שלום והגשמה של השאיפות למדינה פלסטינית עצמאית ודמוקרטית החיה בשלום עם שכנותיה".

נשיא צרפת, ז'אק שיראק, מסר כי "בכאב רב שמעתי על מותו של יאסר ערפאת, הנשיא הנבחר הראשון של הרשות הפלסטינית". שיראק הציע את "תנחומיו הכנים לבני המשפחה ולאנשים הקרובים לערפאת". שיראק קרא לקהילה הבינלאומית להבטיח את קידומה של מפת הדרכים.

ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, קרא לערפאת "סמל התנועה הלאומית הפלסטינית" ואמר ששלום במזרח התיכון ו"הקמתה של מדינה פלסטינית לצד הבטחת ביטונה של ישראל" צריכות להיות בראש סדר העדיפויות של הקהילה הבינלאומית.

מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, מסר כי "ערפאת היה אחד המנהיגים המזוהים ביותר בעולם. במשך יותר מארבעה עשורים, הוא סימל באישיותו את הרוח הלאומית של העם הפלסטיני". "זוהי טרגדיה שהוא לא זכה לחיות ולראות את [הסכם אוסלו] מתגשם. עכשיו, כשהוא מת, על הישראלים והפלסטינים לעשות ככל שביכולתם על מנת להגיע לשלום ולמימוש זכותם של הפלסטינים להגשמה עצמית".

נשיא סין, הו ג'ינטאו, מסר כי מותו של ערפאת הוא אבידה גדולה לא רק לעם הפלסטיני, אלא גם לעם הסיני שאיבד חבר קרוב. לדבריו, "ערפאת היה מנהיג גאוני של ההתעוררות הפלסטינית ופוליטיקאי יוצא דופן. הוא הקדיש את חייו לעם הפלסטיני ולמאבקו, וזכה לאהבת העם הפלסטיני ולכבוד וההערכה בקהילה הבינלאומית כולה".

גם ראש ממשלת יפן, יוניצ'ירו קואיזומי, מסר הודעת תנחומים בה נכתב ש"ערפאת היה החלוץ שהניח את היסודות לבניית מדינה פלסטינית. אני מקווה שהפלסטינים יתגברו על צערם וימשיכו במאבקם להשגת שלום ושגשוג באזור".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by