בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרדכי ואנונו נעצר בחשד למסירת מידע סודי 
 
 ואנונו בדיון בג``ץ בעתירתו נגד ההגבלות בחודש יולי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מרגל האטום ששוחרר השנה מהכלא הועבר לחקירה במשטרה. גורמים משפטיים: מי שמבצע עבירות פליליות צריך לדעת שהוא חשוף להעמדה לדין.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקרי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של המשטרה עצרו הים (חמישי) את מרגל האטום מרדכי ואנונו בחשד למסירת ידיעות סודיות והפרת הוראה חוקית. ואנונו נעצר בחדרו באכסניה בירושלים הסמוכה לכנסיית "סנט ג'ורג'". בחיפוש במקום נתפסו חומרים הקשורים לחשדות שעלו נגדו. ואנונו הובל לחקירה במשרדי היחידה בפתח תקווה. החקירה בוצעה בהנחייה ובתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז ופרקליט המדינה ערן שנדר.

ואנונו נעצר בעקבות שיחות שניהל לאחרונה עם גורמים פרטיים וראיונות שהעניר לכלי תקשורת בעולם, בהם חשף פרטים על פעילות הכור הגרעיני בדימונה. במסגרת תנאי שחרורו של ואנונו נאסר עליו להתראיין. ואנונו עתר נגד האיסור ובית המשפט העליון דחה את עתירתו. גורמים משפטיים אמרו היום כי "מי שמבצע עבירות פליליות צריך לדעת שהוא חשוף להעמדה לדין. כשתסתיים החקירה נראה אם יש ראיות או אין".

ואנונו השתחרר מהכלא באפריל השנה בתום 18 שנות מאסר. בין ההגבלות שהוטלו עליו, נאסר על ואנונו לצאת מהארץ במשך שנה מיום השחרור. אסור לו לעזוב את אזור מגוריו ולהתקרב לשגרירויות זרות ושירותי הבטחון רשאים לקיים האזנה מלאה לשיחות הטלפון שלו ולעקוב אחר תכתובות הדואר האלקטרוני שלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by