בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סודאן: כוחות הממשלה תקפו מחנה פליטים 
 
 פליטה בדארפור (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בתואנה שעליהם לפנות את הפליטים למחנה אחר, תקפו כוחות סודאן את מחנה הפליטים אל-גער שבדארפור, החריבו את רובו, והיכו מאות מתושביו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחות של ממשלת סודאן תקפו אמש (רביעי) את מחנה הפליטים אל-גער שבדארפור. במהלך ההתקפה, ירו החיילים גז מדמיע, היכו מאות אנשים, ופיזרו באלימות נשים שהמתינו בתור למרפאה. לאחר מכן הרסו החיילים את מחנה הפליטים. ההתקפה אירעה יום לאחר חתימה על הסכם לשביתת נשק בין הממשלה למורדים.

כאשר נדרשה סודאן, לפני כארבעה חודשים, לשים קץ למעשי רצח העם בדארפור, טענה הממשלה כי אין לה אפשרות לשלוט בשטח.נציג או"ם הגיע למחנה הפליטים בזמן האירועים, אך החיילים התעלמו מנוכחותו והמשיכו במעשיהם. שר החוץ הסודאני אמר בתגובה כי האירוע "מצער", וכי "אכן היתה אלימות שעדיף היה שלא תקרה", אך אמר כי על החיילים היה להעביר את הפליטים למחנה אחר. עוד הכחיש שר החוץ הסודאני כי ארצו מעורבת ברצח עם בדארפור.

מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, גינה בחריפות את האירוע ואמר כי הוא "בלתי קביל". פאוול אמר כי האירוע יעלה לדיון במועצת הבטחון של או"ם. גינויים הגיעו גם ממזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, ומראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר. בלייר אמר לפרלמנט הבריטי כי "זמנה של ממשלת סודאן אוזל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by