בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארונו של ערפאת בדרכו לרמאללה 
 
 הפלסטינים יאבטחו את הלווית ערפאת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מנהיגים מ-40 מדינות ליוו את ארונו של ערפאת בדרכו בקהיר, עד שהארון הועלה למטוס, בדרכו לרמאללה. סגר כללי הוטל על השטחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיגים מ-40 מדינות שונות חלפו הבוקר (שישי) על פני ארונו של יו"ר הרשות הפלסטינית המנוח, יאסר ערפאת, במסגד המלך פייסל, הסמוך לשדה התעופה בקהיר. בין המנהיגים שהשתתפו בטקס נכחו גם נשיא סוריה, בשאר אל אסד, נשיא מצרים, חוסני מובארק ועבדאללה, מלך ירדן.

בטקס בקהיר השתתפו גם מנהיגי תימן, אלג'יריה תוניסיה ודרום אפריקה. כמו כן השתתפו שרי החוץ של צרפת, גרמניה, בריטניה וספרד. את ארצות הברית ייצג בטקס עוזר מזכיר המדינה, ווילאם ברנס, ואת האו"ם ייצג שליח הארגון למזרח התיכון, טריה לארסן.

הארון, עטוף בדגל פלסטין, הגיע, על מרכבה רתומה לסוסים, בתום תפילה קצרה שנערכה הבוקר במסגד אל אזהאר בקהיר. בתום הטקס יוטס הארון לאל עריש במצרים ומשם למוקטעה ברמאללה. הלוויתו תערך בצהריים במוקטעה.

קבורתו של ערפאת צפויה ברמאללה בשעות הצהריים. ערפאת צפוי להיקבר בארון מבטון, שיאפשר את העברת גופת ערפאת לירושלים בשלב מאוחר יותר. את ההלוויה יאבטחו כוחות ביטחון פלסטיניים וישראלים, שירצו להגיע לטקס, יידרשו לחתום על כתב ויתור המשחרר את צה"ל מאחריות לביטחונם.

המשטרה הכריזה על מצב חירום בעקבות הלוויתו של יאסר ערפאת וחשש מפני התלקחות באזור הר הבית בירושלים לקראת היום האחרון לחג הרמדאן. כוחות צה"ל והמשטרה נערכים מחשש לכוונת ארגוני הטרור לבצע פיגועים בתוך ישראל. סגר הוטל על השטחים.

הפעילות המבצעית ונוכחות השוטרים בשטח תתוגבר, יקויימו מס' מעגלי אבטחה מקו התפר למרכזי הערים, בעיקר במקומות הומי קהל. בהתאם לפקודה תיערך המשטרה לכל תרחיש אפשרי ובכלל זה כל אפשרות להפרת סדר. משטרת ישראל נערכת גם לפתיחת צירי תנועה ומתן ליווי לאח"מים הצפויים להגיע להלווית ערפאת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by