בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסהר האדום: פאלוג'ה היא אסון גדול  
 
 כוחות אמריקניים בפאלוג`ה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ארגון הסיוע העיראקי טוען כי האמריקנים וכוחות הביטחון העיראקים אינם מאפשרים לנציגיו להעביר מים, מזון ותרופות אל תושבי העיר הנצורה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכנויות סיוע קראו היום (שישי) לכוחות האמריקנים והעיראקים בפאלוג'ה לאפשר להם להעביר משלוחים הומניטריים של מזון, תרופות ומין לתושביה הנצורים של העיר, ארבעה ימים לאחר פתיחת המתקפה הקרקעית האינטסיבית, שלטענתם הפכה את העיר ל"אסון גדול".

ארגון הסהר האדום העיראקי מדווח כי ביקש מהכוחות לאפשר לו להקים בבית החולים בעיר מרפאה לטיפול בפצועים, אולם לא זכה לתשובה. דוברת הארגון, פירדוס אל-עובאדי, אמרה כי "זו האחריות שלהם, לאפשר לנו למלא את חובתו ההומניטרית כלפי האנשים החפים מפשע".

המפקדים האמריקניים טוענים כי מספר קטן של אזרחים נפצעו בהתקפות האמריקניות המסיביות על העיר, אולם התושבים במקום מערערים על הקביעה הזו, טוענים כי נשים וילדים רבים נפצעו בהתקפות מן האוויר. ראסול איברהים, אב לשלושה שנמלט מן העיר ביום חמישי, והגיע עם אשתו וילדיו למחנה הפליטים בהאבאניה, מספר כי "אין מים. אנשים שותים מים מזוהמים. ילדים מתים. אנשים אוכלים קמח כי אין אוכל ראוי".

דובר מטעם הצבא האמריקני אמר כי לארגון הסהר האדום ניתנה רשות לסייע לפליטים באיזור פאלוג'ה, אולם לא הוסיף האם מותר לנציגים להיכנס לתוך העיר עצמה. הצבא האמריקני מעריך כי כ-600 לוחמי גרילה, 18 חיילים אמריקניים ו-34 חיילים עיראקיים נהרגו בארבעת ימי הלחימה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by