בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לקול יריות וללא הספדים - ערפאת נקבר 
 
 קברו של יאסר ערפאת (רויטרס)   
 
חדשות נענע, כתב נענע בשטחים

זאת לאחר שההמונים הפלסטינים צבאו על ארון יו"ר הרשות לשעבר, ואך בקושי הצליחו השוטרים הפלסטינים להובילו לחלקת הקבר. 9 פלסטינים נפצעו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הרשות הפלסטינית המנוח, יאסר ערפאת, נקבר לפני בצהריים (שישי) במוקטעה שבראמללה. ערפאת נקבר ללא דברי הספד, ולקול יריות השוטרים הפלסטינים.

ארונו של ערפאת, נחת באל-עריש, ובשל ההמון הרב נאלצו כוחות הביטחון הפלסטינים לירות באוויר, על מנת להרחיק את ההמונים מהמסוק. רק לאחר זמן רב הצליחו כוחות הביטחון להוריד את ארון ערפאת מהמסוק. השוטרים נאלצו להביא ג'יפ, ולשאת את הארון עליו. השוטרים ישבו על הארון, מנופפים בנשקם, ונושאים תמונות של ערפאת.

קודם לכן התעמתו חמושים עם כוחות הביטחון הפלסטינים, ובמקום ישנם כמה נפגעים. למרות שהמשטרה הפלסטינית הקימה אזור סטרילי במתחם המוקטעה, והגבילה את הכניסה אליו לבכירים פלסטינים ואורחים בלבד,הצליח המון הפלסטינים הצליח לפרוץ למתחם תוך עימותים עם המשטרה הפלסטינית.

תשעה פלסטינים נפצעו מיריות של כוחות הביטחון הפלסטינים וחמושים במהלך ההלוויה. לדברי מקורות רפואיים, מאות טופלו לאחר שהתעלפו או נחבלו במהלך המהומות בלוויה.

הרשות הפלסטינית פרסמה הודעה בה היא קוראת להמנע מירי והופעת חמושים בעת לווית ערפאת. הרשות הפלסטינית הגדירה את המצב כמצב חירום, ושתי המפקדות המרכזיות של כוחות הביטחון הפלסטינים בראמללה ואל ביריה נמצאות בכוננות.

בריאיון לתחנת הטלוויזיה אל ג'זירה אמר חברת המועצה המחוקקת הפלסטינית, חנן עשראווי, כי ישראל אשמה בכאוס בהלוויתו של יאסר ערפאת במתחם המוקטעה ברמאללה. לדבריה, "בשל הסגר שישראל הטילה על השטחים לא היו די אנשי ביטחון שיכלו להקפיד על הסדר".

במערכת הביטחון הישראלית חוששים כי חמושים יפגעו ביהודים ישראלים שהשתתפו בהלווית ערפאת, אולם מאחר שלא ניתנה התרעה ממוקדת, התירה ישראל לאזרחיה להשתתף בלוויה. כ-200 ישראלים, ברובם ערבים, הגיעו לראמללה, לאחר שחתמו על הצהרה כי צה"ל אינו ערב לבטחונם.

מוקדם יותר היום נערכה אשכבת ערפאת בקהיר. מנהיגים מ-40 מדינות שונות חלפו על פני ארמונו של יו"ר הרשות הפלסטינית במסגד המלך פייסל, ליד שדה התעופה בקהיר. בטקס השתתפו גם נשיא סוריה, בשאר אל אסד, נשיא מצרים, חוסני מובארק ועבדאללה מלך ירדן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by