בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש יקדיש נשיאותו לכינון דמוקרטיה פלסטינית 
 
 המטרה: מדינה וחברה פלסטינית דמוקרטית. בוש ובלייר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך התחייב היום נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, במסיבת עיתונאים שערך בבית הלבן, עם טוני בלייר. השניים תמכו במפת הדרכים ובהתנתקות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"רק כינונה של חברה פלסטינית דמוקרטית יביא שלום": כך אומר היום (שישי) נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס בבית הלבן. במסיבת העיתונאים השתתף, לצד בוש, גם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר.

"צריך לסייע לדמוקרטיה הזו לצמוח", אמר בוש, ובכך התחייב להקדיש את ארבע השנים הקרובות של נשיאותו להקמת מדינה פלסטינית. "נפעל בתיאום עם הישראלים ועם הפלסטינים", אמר בוש והוסיף: "אנחנו שואפים להקים מדינה פלסטינית... רק דרך דמוקרטיה ודרך שלטון החוק".

במהלך מסיבת העיתונאים הביעו בוש ובלייר עמדה נחרצת בעד יישום תוכנית ההתנתקות, ובעד כינונה של מדינה פלסטינית. "ברגע שייבחר נשיא פלסטיני חדש, המחוייב להצלחת הבחירות ולמלחמה בטרור ולרפורמות דמוקרטיות, נניע את העולם כדי לסייע לכלכלה הפלסטינית, להילחם בשחיתות ולבנות מוסדות דמוקרטיים", אמר בוש, שבהמשך דבריו הזכיר את מפת הדרכים כפתרון האפשרי לסכסוך.

בהתנתקות ובמפת הדרכים תמך גם בלייר, שאמר כי "תוכנית ההתנתקות של שרון חשובה ואנחנו תומכים בה. על בסיס זה, יחד עם מפת הדרכים, צריך להגיע לפתרון של שתי מדינות. אפשר להגיע לזה. רק אם שתי המדינות יחיו זו לצד זו יהיו דמוקרטיות, ניתן יהיה להבטיח שלום".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by