בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עימותים קשים בין בכירי הפלסטינים 
 
 שוקל בקשת הארגונים לעמדות מפתח. אבו מאזן (רויטרס)   
 
כתב נענע בשטחים

שעות ספורות לאחר שנטמן ערפאת ברמאללה, החלו בכירי הפלסטינים להתעמת דרך ערוצי הטלוויזיה. איך תיראה ההנהגה הפלסטינית אחרי ערפאת?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שעות ספורות לאחר טקס הקבורה של יאסר ערפאת ברמאללה החלו בכירי הפלסטינים להתעמת בשידורי תחנות הלוויניות הערביות סביב השאלה המרכזית: כיצד תיראה ההנהגה הפלסטינית בעידן שאחרי ערפאת. כמו כן, עלו שאלות סביב טעויותיו של ערפאת, ונסיונות להעריך כיצד השפיע דרכו על המצב בו נתונה הרשות הפלסטינים כעת.

שאלה נוספת שהסעירה את הבכירים הייתה בדבר הנהגה פלסטינית מאוחדת, כפי שדרשו הארגונים הפלסטינים מאבו מאזן. יאסר עבד-ראבו, מבכירי ההנהגה, תקף בחריפות את רעיון האחדות ואמר כי לפני הנסיון להשגת אחדות "יש לנסות ולגבש קו מדיני אחיד לכל הארגונים, כדי לא להגיע למצב של פילוג בהנהגה, בו כל אחד יכול להטיל וטו על השני".

עם זאת קרא עבד-ראבו לכל מי שרוצה להשתלב ברשות הפלסטינית, ואמר כי הוא "מוזמן להשתלב במוסדות אש"ף הקיימים ובמוסדות הרשות הפלסטינית". מדבריו עלה החשש הרווח בין בכירי ההנהגה והפת"ח, מפני השתלטות הדרגתית של חמאס על מוסדות אש"ף, והפיכתם לממסד איסלמי.
 

חוואמי: מוסדות אש"ף רקובים

 
בתגובה לדברי עבד-ראבו אמר בכיר החמאס, מוחמד נזאל, כי חמאס לא תוכל להיות רק "קישוט" במוסדות הרשות, ולא תוכל לתת לגטימיציה להחלטות עתידיות מבלי שתהיה לה השפעה. "אנו רוצים בחירות וקלפיות כדי שיקבעו למי יש פופולריות גבוהה יותר בחברה", אמר נזאל והוסיף: "אך בתנאי שבחירות אלה יהיהו אמינות". בכך הביע נזאל את אי האמינות השוררת בין הרשות לחמאס.

מזכ"ל החזית העממית השוהה בדמשק, נאיף חוואתמי, תקף אף הוא את רעיון האחדות וקרא לאבו מאזן שלפני שיצור הנהגה מאוחדת, עליו לבצע בדק בית, להחזיר את כל פלגי אש"ף, ולבדוק מחדש את שיקום מוסדות אש"ף והרשות. "מוסדות אש"ף והרשות הפלסטינית הרוסים זה שנים", אמר חוואתמי, "והאינתיפדה המבורכת הייתה מניבה תוצאות, אם לא המשיכו המוסדות בריקבון שלהם".
 

אל-הינדי: להמשיך מאבק מזויין נגד ישראל

בכיר הג'יהאד האיסלמי, מוחמד אל-הינדי, אומר כי לארגונו אין התנגדות להשתלב בממשלת אחדות, אך בתנאי אחד - המשך המאבק המזויין נגד "הכובש הציוני". לדבריו, אמבק זה הוכיח את עצמו כיעיל בסילוק ישראל משטחי הפלסטינים.

בעקבות הדברים הללו, חוששים בכירים בארגון הפת"ח, בעיקר אלה שנולדו בשטחי הרשות, למעמדם הציבורי. הכנסת ארגונים להנהגה מאוחדת, הם סבורים, תדחק אותם החוצה, ותשאיר את "הדור הישן" שהגיע מטוניס, כמו אבו מאזן ואחרים ברשות, בצמרת הבכירה של ההנהגה הפלסטינית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by