בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ברגותי יתמודד על תפקיד יו"ר הרשות הפלסטינית" 
 
 יתמודד על ראשות הרשות מתוך הכלא? ברגותי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך טוענים מקורביו. ברגותי מתכנן להתמודד בבחירות ברשות, למרות שהוא מרצה 5 מאסרי עולם בישראל. ברגותי זוכה לתמיכה ברחוב הפלסטיני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יום לאחר קבורתו של יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, מתחילים הפלסטינים להתכונן לבחירות, בהן ייקבע מחליפו של הראיס: מנהיג הפתח בגדה, מרוואן ברגותי, צפוי להתמודד על תפקיד יושב ראש הרשות הפלסטינית. כך מדווח הבוקר (שבת) העיתון הבריטי "גרדיאן".

גורמים פלסטינים מסרו לעיתון כי ברגותי, שמרצה חמישה מאסרי עולם בבית כלא ישראלי, "מתכנן להתמודד מכלאו על תפקיד יושב ראש הרשות". לדברי מקורביו של ברגותי, "אם יתקיימו בחירות, הוא מתכוון להתמודד כמו כל מנהיג פלסטיני אחר ויש סיכוי טוב שינצח, בגלל הפופולריות הרבה שלו".

ברגותי אכן זוכה לאחוזי תמיכה משמעותיים ברחוב הפלסטיני. סקר שפורסם לפני כמה שבועות קבע כי ברגותי זוכה לשיעור תמיכה של 20-25 אחוזים. הסקר הציג את השאלה: "במי הייתם תומכים אם ערפאת לא היה נוכח בזירה". הסקר הציג שורה של אישים פוליטיים, בהם גם אנשי חמאס, ואיש מלבד ברגותי לא עבר את מחסום עשרת האחוזים.

סקר אחר, שנערך באוניברסיטת ביר זית לפני מותו של ערפאת, העניק 12 אחוזי תמיכה לברגותי. מנהיג החמאס מחמוד א-זאהר זכה לתשעה אחזי תמיכה, ואילו אבו-מאזן ואבו עלא זכו לאחוז אחד בלבד. כאשר נשאלו המשתתפים כיצד יצביעו אם ערפאת לא יתמודד בבחירות, 51 אחוזים מהנשאלים השיבו כי יצביעו לברגותי.

בתוך כך מדווח העיתון "אל-קבס", שיוצא לאור בכוויית, כי קיימת אפשרות לעסקה לשחרור ברגותי. לפי הדיווח, ברגותי ישוחרר מכלאו בתמורה לשחרורו של עזאם עזאם, האזרח הישראלי הכלוא במצרים.

שגריר ישראל בוושינגטון, דני איילון, מסר בתגובה כי ברגותי מרצה חמישה מאסרי עולם וכי "שאלת שחרורו היא שאלה משפטית ולא שאלה פוליטית".
 

מתחילים בהכנות לבחירות

 
יושב הראש הזמני של הרשות, רווחי פתוח, הורה לראש ועדת הבחירות להתחיל בהכנות. השר סאיב עריקאת ארצות הברית וביקש עזרה בקיום "בחירות חופשיות והוגנות לנשיאות תוך 60 יום". לדבריו של עריקאת, "אם הכיבוש הישראלי ישבש את מהלך הבחירות, תוביל הדרך לכאוס". עריקאת פנה לנשיא ג'ורג' בוש ואמר: "זוהי הזדמנות היסטורית, אדוני הנשיא. נצל אותה".

ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, אמר היום כי הבחירות לתפקיד יושב ראש הרשות הפלסטינית יתקיימו בתוך 60 ימים, כפפי שנקבע בחוק. אבו עלא נפגש היום עם מתאם מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, חוויאר סולנה. לאחר הפגישה אמר אבו עלא לעיתונאים: "הבחירות יתקיימו לפני ה-9 בינואר. ההנהגה תיפגש ותחליט יחד על המועד המדויק".

גורמים בישראל מעריכים שהבחירות יתקיימו בתקופה הקרובה, אך לא תוך חודשיים. במערכת הביטחון החלו לקיים דיונים והערכות לקראת הבחירות. גורמים בטחוניים הדגישו את הצורך לצמצם את נוכחות צה"ל בתחומי הרשות כדי לא להפריע למהלך הבחירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by