בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו מוסאעב אל זרקאווי נמלט מפאלוג'ה  
 
 חיילים אמריקנים ברחובות פאלוג`ה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך לדברי בכיר עיראקי. הצבא האמריקני הרג 1,000 חמושים במהלך הלחימה בעיר. 22 אמריקנים נהרגו במבצע. סוכנויות הסיוע מזהירות מפני "אסון גדול"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיר המבוקשים בעיראק, הטרוריסט הירדני אבו מוסאעב אל-זרקאווי, הצליח להימלט מאזור הקרבות בפאלוג'ה. כך הודיע היום (שבת) היועץ לביטחון לאומי בממשלת עיראק, דאוד קאסם. בהקלטה שפורסמה אתמול קרא באתר אינטרנט איסלאמי, קרא זרקאווי ללוחמיו להחזיק מעמד ואמר כי "אין לנו כל ספק כי ניצחון האל ייראה באופק".

קסאם הודיע עוד כי כוחות צבא ארצות הברית הרגו כ-1,000 חמושים בפאלוג'ה ולכדו עוד כ-200. מצבא ארצותה ברית נמסר כי 22 חיילים אמריקנים נהרגו עד כה במהלך המבצע וכ-170 נפצעו. לפי שעה לא ידוע מספר האזרחים שנהרגו בחילופי האש בעיר.

המתקפה האמריקנית על פאלוג'ה שנפתחה ביום שני שעבר, נמשכה גם היום עם כניסת כוחות הרגלים והמשוריינים לאזורי ריכוזי המורדים בדרום פאלוג'ה. מצבא ארצות הברית נמסר כי כוחות הקואליציה השתלטו על 80 אחוזים משטח העיר. קצין אמריקני בכיר העריך כי הכוחות יצליחו לחדור לאחרוני מעוזי המורדים בעיר בתוך כשלושה ימים.

החל פינוי האזרחים הפצועים מפאלוג'ה

משרד הבריאות העיראקי הודיע היום שהחל הליך פינוי האזרחים שנפצעו בקרבות בפאלוג'ה. בהודעה שפרסם המשרד נמסר כי "אמבולנסים החלו לפנות מספרים גדולים של פצועים לבתי החולים בבגדאד".

מוקדם יותר התריעו עובדי סוכנויות הסיוע הבינלאומיות כי ישנו חשש רציני לחייהם של אלפי האזרחים העיראקיים הלכודים בפאלוג'ה. ארגוני הסיוע תיארו את המצב בעיר כ"אסון גדול". לדבריהם, אספקת מי השתיה והחשמל לעיר נותקה. כמו כן מורגש מחסור במזון. ארגוני הסיוע קראו לממשלת עיראק לספק לעיר תרופות ומזון.

לחימה גם בערים נוספות

במקביל ללחימה בפאלוג'ה פרצו קרבות גם בערים אחרות בעיראק. במוסול, העיר השלישית בגודלה במדינה, התפתחו חילופי אש בין המורדים לכוחות הביטחון העיראקיים וחיילי צבא ארצות הברית. עדי ראייה דיווחו כי המורדים מסתובבים ברחובות כשהם נושאים כלי נשק רבים. על פי אחת ההערכות, החמושים במוסול הם מורדים שברחו מפאלוג'ה.

באיזור אבו גאריב מערבית לבגדאד נהרגו ארבעה עיראקים ו-29 נפצעו בבהפצצות אוויריות של צבא ארצות הברית. כך מדווחת המשטרה העיראקית.

חמושים התנקשו היום בחייו של נורי א-רובעי, ראש אחד הרבעים השיעים בפאתי גדאד. גם קודמו של א-רובעי בתפקיד נרצח מוקדם יותר השנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by