בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משפט הקופים, חלק ב' 

משפט הקופים, חלק ב'

 
 
חדשות נענע

בית ספר בארה"ב הדביק מדבקות על ספרים שעוסקים באבולוציה. קבוצת הורים תבעה את בית הספר בטענה שהוא מקדם את הדת בין כתלי הכיתה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשמונים שנה לאחר שהמורה ג'ון סקופס הועמד לדין באשמה שלימד את תורתו של דארווין, נערך במדינת ג'ורג'יה בארצות הברית משפט נגד בית ספר ציבורי, באשמה הפוכה: שלילת תורת האבולוציה. השופט אמר אתמול (שישי) כי הוא מקווה לסיום מהיר של המשפט.

בית הספר הדביק מדבקות על ספרי הביולוגיה שעוסקים באבולוציה, עקב לחץ של הורים, רובם אדוקים מבחינה דתית. על המדבקות נכתב: "ספר לימוד זה מכיל חומר על אבולוציה. אבולציה היא תיאוריה, לא עובדה, לגבי מוצא המינים. יש לגשת לחומר זה עם ראש פתוח, ללמוד אותו בזהירות ובאופן ביקורתי".

התובעים במשפט, שמייצגים קבוצה אחרת של הורים, מאשימים את בית הספר בשלילת תורת האבולוציה ובקידום הדת בין כתלי הכיתה, דבר המנוגד לחוקת ארצות הברית. עורך הדין מייקל מנלי שמייצג את ההורים אמר: "הם מקדמים את האמונה הדתית לכל הסטודנטים".

כמו כן ציין מנלי כי הטקס על גבי המדבקות שולל רק את תורת האבולוציה ולא מתייחס כלל לתורות אלטרנטיביות לגבי מוצאו של המין האנושי.

עורך הדין לינווד גאן, שמייצג את בית הספר, אמר כי המדבקות "רק ייעצו לתלמידים לשמור על ראש פתוח ולא קידמו נושאים דתיים, ולכן לא הפרו את העיקרון החוקתי לגבי הפרדת הדת מהמדינה".

בית המשפט העליון בארצות הברית פסק בשנת 1987 כי בבתי ספר ציבוריים אסור ללמד את התיאוריה לפיה העולם נברא על ידי יישות עליונה לצד תורת האבולוציה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by