בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולין פאוול ייפגש עם ההנהגה הפלסטינית 
 
 פאוול וערפאת ברמאללה באפריל 2002 (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך לדברי גורם במחלקת המדינה. שר החוץ הפלסטיני נביל שעת' אישר את דבר הפגישה המתוכננת. בוש: "נוצרה הזדמנות נדירה להקמת מדינה פלסטינית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזכיר מדינה האמריקני, קולין פאוול, צפוי להיפגש בקרוב עם ראשי ההנהגה הפלסטינית. כך אמר היום (שבת) גורם בכיר במחלקת המדינה האמריקנית. ייתכן שפאוול יגיע לאזור, אולם לא נשללה האפשרות שהמנהיגים הפלסטינים זומנו לוושינגטון. פאוול צפוי לדון עם הבכירים בתכנית ההתנתקות, מפת הדרכים והמשך הדרך למשא ומתן מדיני אחרי מותו וקבורתו של יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת.

שר החוץ הפלסטיני נביל שעת' אישר כי פאוול מתכוון להגיע לאזור בקרוב. בראיון לרשת סי.אן.אן אמר שעת' כי "אין עדיין תאריך לביקור. כל המנהיגים הפלסטינים מצפים בקוצר רוח לפגישה עמו". שר החוץ הישראלי, סילבן שלום, ייפגש עם פאוול ביום שני בוושינגטון.

שעת' אמר היום כי בחירתו מחדש של נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש יכולה לסמן שינוי בגישה וקרא לגיבוי בינלאומי להסכם מפת הדרכים, כך שכבר בשנה הבאה תוקם מדינה פלסטינית. לפי המשא ומתן המקורי, ב-2005 אמורה לקום המדינה הפלסטינית.

אמש בוושינגטון אמר נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש כי ארצות הברית מתכוונת להשקיע הון ומאמצים בהקמת מדינה פלסטינית. בתום פגישה עם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, אמר הנשיא האמריקני כי "נוצרה הזדמנות נדירה להקמת מדינה פלסטינית. אני מאמין כי מדינה כזאת היא אינטרס של העולם כולו ושל העם הפלסטיני". עם זאת, בוש לא ציין לוח זמנים להקמת המדינה הפלסטינית מכיוון שלטענתו "אני שונא לקבוע מסגרות זמן מלאכותיות".

בעקבות דבריו של בוש אמר היום ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, כי בניסיון להביא להקמת מדינה פלסטינית, "זוהי העת להתחיל להיות רציניים יותר. אם נהיה נחושים נוכל לעשות זאת בזמן קצר".

בתוך כך, מלך ירדן, עבדאללה, קרא היום לארצות הברית לפעול ליישום מפת הדרכים ואמר שמותו של ערפאת יצר הזדמנות לקידומה. עבדאללה כתב את הדברים בטור דעה לעיתון "הראלד טריביון". עבדאללה כתב כי "הפלסטינים איבדו מנהיג ששמר במשך יותר מחצי מאה על תקוותם להקים מדינה עצמאית. כעת, נוצרה ההזדמנות לכבד את המורשת הזו, ולשאוף לקידמה ולשלום".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by