בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נוכחות דלילה בתהלוכת האבל לזכר ערפאת בנצרת 
 
 קברו של ערפאת ברמאללה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בוועדת המעקב של ערביי ישראל מתרצים: לא היה נכון לקיים את התהלוכה יום אחרי ההלוויה ברמאללה וביום הראשון של חג העיד אל פיטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רק כאלף אנשים השתתפו היום (שבת) בתהלוכת האבל בנצרת לזכרו של יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת. במשטרה מעריכים כי מספר הנוכחים היה קטן אף יותר ונע בין 500-800 אנשים. כוחות רבים של המשטרה נערכו בעיר מחשש להתפרעויות, אולם לא נדרשו לפעול.

בוועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, שארגנה את התהלוכה, לא הצליחו להסתיר את האכזבה וניסו להסביר את הנוכחות הדלילה בכך שהיום נחוג יומו הראשון של העיד אל-פיטר, החג המסיים את חודש הרמדאן. כמו כן, טענו שהתהלוכה אורגנה מוקדם מידי אחרי לווית היו"ר אתמול ברמאללה.

התהלוכה יצאה מכיכר המעיין בעיר והסתיימה בטקס בסמוך לכנסיית הבשורה. בטקס נשא דברים יו"ר ועדת המעקב, שאוקי חטיב, שקרא לשמר את מורשתו של ערפאת "כדי להביא לשחרור העם הפלסטיני".

רוב חברי הכנסת הערבים וראשי הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית השתתפו בתהלוכה ובטקס. חבר הכנסת עזמי בשארה לא הגיע למקום. חבר הכנסת אחמד טיבי אמר שהתהלוכה היום היא "הצלע השלישית בציון אבלו של העם הפלשתיני על מות מנהיגו. הצלע הראשונה נמצאת אצל הפלסטינים ברשות, והצלע השנייה במחנות הפליטים בלבנון".

למרות ההכרזה על שלושה ימי אבל במגזר הערבי, החנויות בנצרת נשארו פתוחות במהלך התהלוכה והטקס. דגלם שחורים מעטים נראו בעיר ורוב התושבים עסקו בקניות לחג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by