בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מושחת? תשלם על זה מכיסך 
 
 שרים צריכים אישור בשביל שתיה מהמזנון. מזוז (לעמ - אבי אוחיון)   
 
חדשות נענע

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הודיע כי מעתה יאלצו ראשי רשויות שנמצאו אשמים בשחיתות לשלם מכיסם את עלות הפעולה הלא חוקית שביצעו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הודיע היום (שבת) כי משרד המשפטים יתחיל בקרוב לפעול גם נגד שחיתות ברשויות המקומיות, ולא רק בשלטון המרכזי. לדבריו, מערכות האכיפה יגבירו את שימושן במגנון "החיוב האישי", במקרה שימצאו נבחרי ציבור בשלטון המקומי האחראים לפעולות לא חוקיות, והרשות שלמה את המחיר. פירוש הדבר הוא כי נבחר הציבור יאלץ לשלם מכיסו את עלות הפעולה הלא חוקית אותה ביצע.

הסמכות להפעלת נוהל "חיוב אישי" מופיעה בחוק, בפקודת העיריות ובהנחיות היועץ המשפטי לממשלה. מנגנון "חיוב אישי" יוטל על כל מי שמבצע פעולות כהתקשרות עם גורם מסחרי ללא אישור המועצה או מבלי שזה עמד במכרז, מתן הנחה או תמיכה בלא להעביר על כך החלטה בגופים המוסמכים, תמיכה פיננסית בגוף שאינו עומד בקריטריונים, הוצאה שהיא תעמולת בחירות אסורה וכן הלאה.

לדברי מזוז, שנאם בכנס העמותה למשפט ציבורי שהתקיים בסוף השבוע במלון דן קיסריה, עד עתה כמעט ולא נעשה שימוש במנגנון זה. לדבריו, "כעת, אחרי עבודה ממושכת שעשינו, הנושא ייצא לדרך. בשנה וחצי האחרונות נעשה שימוש בחיוב האישי במספר מקרים - פגענו בכיס של אנשי ציבור מקומיים שנדרשו לשלם מסיכם את מחיר המעשים הלא חוקיים. ממשובים שקיבלתי, מתברר שזו פעולה מאוד מרתיעה, הרבה יותר מאיום בחקירה פלילית או בהעמדה לדין. זו החלטת רוחב שכל המערכת השלטונית ברשויות המקומיות נחשפת אליה".

מזוז אמר כי החלטת משרד המשפטים להתמקד בשחיתות במישור המוניציפלי התקבלה מאחר שראשי רשויות מקומיות נהנים מסמכות רחבה לאישור הוצאות תקציביות. לדבריו, "לשום שר או ראש ממשלה אין סמכות כמו שיש לראש עיר בתחומים הרלוונטיים להפעלת שחיתות. לעומת ראשי עיריות, שרים צריכים אישור של חשב המשרד אפילו כדי לבקש שתייה מהמזנון".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by