בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון רוצה התנתקות, העולם - מדינה פלסטינית 
 
 ``תכנית שאין טובה ממנה``. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר החוץ המצרי יגיע שבוע הבא לארץ לדון בהתנתקות, אך בינתיים בוש, טוני בלייר, אבו עלא ושר החוץ של צרפת קוראים להקמת מדינה פלסטינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ של מצרים, אחמד אבו אל-רית, אמר היום (שבת), כי ביום רביעי הבא הוא יבוא לביקור בישראל. מדובר בביקורו הראשון של אבו אל-רית בישראל מאז מונה לתפקידו. השר אמור להשתתף בדיונים בנוגע לתכנית ההתנתקות, ובנוגע להתרחשויות בזירה הפלסטינית לאחר מותו של יאסר ערפאת. עומר סולימאן, ראש המודיעין המצרי, יתלווה לאבו אל-רית בביקורו בארץ.

ראש הממשלה, אריאל שרון, נפגש אחר הצהריים עם שר האוצר, בנימין נתניהו, והודיע לו כי הוא מתכוון להמשיך ביישום תכנית ההתנתקות. ב"קול ישראל" דווח כי שרון אמר ש"זו תכנית שאין טובה ממנה לישראל". שרון הדגיש בפני נתניהו כי מאחר שהוא הצביע בעד התכנית הן בממשלה והן בכנסת, הוא מחויב אליה. כמו כן, שרון הביע שוב את התנגדותו למשאל עם, שלדבריו עלול להגביר את השנאה בעם.

נתניהו קרא לבחון מחדש את תכנית ההתנתקות לאחר מות ערפאת. נתניהו טען כי הוא מסיר את איומו לפרוש מהממשלה, מאחר שלאחר מות ערפאת נוצר מצב חדש, שיש להתייחס אליו.
 

גוברות הקריאות לחזור ל"מפת הדרכים"

 
בתוך כך, גוברות הקריאות בעולם לישראל לחזור למשא ומתן עם הפלסטינים ול"מפת הדרכים". עבדאללה מלך ירדן קרא לארצות הברית ללחוץ על ישראל והפלסטינים ליישם את "מפת הדרכים", בטענה שמות ערפאת יצר את ההזדמנות ליישום התכנית.

המלך עבדאללה כתב את הדברים במאמר ב"הראלד טריביון", שפורסם היום. "הפלסטינים איבדו את המנהיג ששמר על תקוותם לעצמאות במשך יותר מחצי מאה", נכתב במאמר, "זוהי ההזדמנות לכבד את מורשתו בניסיון להמשיך את תהליך השלום".

ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, פנה היום ל"כל חברי הממשל האמריקני, לנשיא בוש ולישראלים", ואמר כי "זוהי העת להתחיל להיות רציניים יותר". "אם נהיה נחושים נוכל לעשות זאת בזמן קצר", אמר בהתייחסו להקמת מדינה פלסטינית.

גם שר החוץ של הרשות הפלסטינית, נביל שעת', קרא להקמת מדינה פלסטינית תוך יישום "מפת הדרכים". שעת קרא לגיבוי בינלאומי של הסכם "מפת הדרכים", וקרא לכינונה של מדינית פלסטינית כבר בשנה הבאה.
 

"נוצרה הזדמנות נדירה להקמת מדינה פלסטינית"

נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, אמר כי ארצות הברית תשקיע בארבע השנים הקרובות כסף רב להקמת מדינה פלסטינית. לדבריו, "נוצרה הזדמנות נדירה להקמת מדינה פלסטינית". עם זאת, בוש לא ציין תאריך מפורש להקמת מדינה פלסטינית, ואמר כי הוא אינו יכול לכפות לוח זמנים על העם הפלסטיני.

ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, הופיע יחד עם בוש במסיבת עיתונאים, ואמר כי "אם אנו רוצים מדינה פלסטינית, עלינו לוודא שתוקם התשתית הפוליטית, הכלכלית והביטחונית שלה". בלייר אף אמר כי הוא מעוניין לראות את "הכוח המשולב של בריטניה וארצות הברית" פועל להגשמת מטרה זו.

גם שר החוץ של צרפת, מישל ברנייה, קרא להקמת מדינה פלסטינית. לדבריו, יש להקים מדינה זו אפילו "בגבולות זמניים". ברנייה קרא לארצות הברית ובריטניה לפעול להשגת שלום במזרח התיכון. לדבריו, מות ערפאת יצר הזדמנויות חדשות להשגת שלום באזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by