בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום: תושבי מזרח ירושלים לא יצביעו  
 
 אבו עלא ואבו מאזן ייפגשו עם פאוול (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר החוץ מתנגד לדרישת ארה"ב לאפשר לתושבים להשתתף בבחירות לרשות. שרון ופורז דווקא בעד. שלום ייפגש מחר עם פאוול לדון במצב אחרי מות ערפאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבחירות ברשות מעוררות ויכוח חדש בישראל, בעקבות דרישת הפלסטינים מישראל לאפשר לתושבי מזרח ירושלים להצביע בבחירות, שצפויות בתחילת ינואר. שר החוץ, סילבן שלום, אמר כי תושבי מזרח ירושלים לא יוכלו להצביע בבחירות, משום שהשתתפותם בבחירות עלולה להשפיע על הסדר הקבע עם הפלסטינים.

לעומתו תומכים גם שר הפנים, אברהם פורז, וגם ראש הממשלה, אריאל שרון, בהשתתפות התושבים בבחירות. פורז אמר ל-YNET כי תושבי מזרח העיר לא מצביעים בבחירות לכנסת ישראל ולכן יש לאפשר להם להצביע לרשות. לדבריו, "העובדה שהם מצביעים לבחירות ברשות הפלסטינית לא הופכת את מקום מגוריהם לחלק מפלסטין".

"הארץ" מדווח הבוקר כי ממשל בוש מבקש מישראל לאפשר את השתתפות תושבי מזרח העיר, ובלשכת שרון שוקלים לאשר את הבקשה. שר החוץ שלום המריא הלילה לוושינגטון לפגישה עם מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, בה ידון עמו במצב במזרח התיכון לאחר מות ערפאת.

פאוול אמר אתמול כי הוא מקווה לפגוש את ההנהגה הפלסטינית החדשה, כחלק מניסיון אמריקני לקדם את יוזמות השלום באיזור. פאוול יגיע למצרים ב-22 בנובמבר וצפוי להיפגש עם אבו מאזן ואבו עלא, במצרים או בשטחי הרשות הפלסטינית.

בריאיון לרשת אן.בי.סי. אמר פאוול כי "אנחנו מכירים את האדונים האלו היטב ואני מקווה לפגוש אותם בעתיד הקרוב מאד כדי לדון בתכניותיהם וכדי לברר כיצד הם מתכוונים לקדם את ענייני הרשות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by