בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון נכנע ללחצי ארה"ב: העביר כספים לפלסטינים 
 
 יבקש להקל על האוכלוסיה הפלסטינית. שרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

על פי הדיווח הבוקר בניו-יורק טיימס ראש הממשלה העביר הכספים 40 מיליון דולרים לרשות. ברשות מנסים לאתר סכומי עתק בחשבונות לא מדווחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל העבירה לפלסטינים 40 מיליון דולרים מכספי מיסים שהוקפאו, כך דווח הבוקר (ראשון) בניו-יורק טיימס. על פי הדיווח, ראש הממשלה, אריאל שרון, נענה ללחצים אמריקניים להקל על המצב בשטחי הרשות במהלך ההיערכות לבחירות הקרובות להנהגה הפלסטינית החדשה, הצפויות להתקיים ב-9 בינואר.

"ארה"ב מוכנה להפעיל יותר לחץ על ישראל, כי זה הדבר שאנחנו יכולים לעשות כדי לאפשר צמיחת מנהיגות פלסטינית" אמר גורם בממשל בראיון לעיתון. לדבריו, "אנחנו לא יכולים לא לעשות זאת ולצפות שהמנהיגות הפלסטינית תשרוד".

בתוך כך, בכירים ברשות הפלסטינית מנסים לאתר מליוני דולרים השייכים לרשות, שפוזרו בחשבונות ברחבי העולם. כך דווח הבוקר ב"אובזרבר". על פי הדיווח, הבכירים מקווים למצוא חשבונות בנק השייכים לדרגים זוטרים "מושחתים", כלשונם, שתפקדו במסגרת הרשות הפלסטינית ב-1993. בחקירה שהובילה ארצות הברית נמצאו, לפי שעה, חשבונות בבנקים אמריקנים, שלא דווח עליהם קודם לכן.
 

הערכה: צה"ל יסוג מריכוזי אוכלוסיה

 
על פי הדיווח ב"טיימס", ראש הממשלה, אריאל שרון, שוקל להיענות לבקשת השר הפלסטיני סאיב עריאקת, להסיג את כוחות צה"ל מריכוזי אוכלוסיה פלסטינים. הבוקר דווח בגלי צה"ל כי ישראל איפשרה לכוחות הביטחון הפלסטינים לשאת נשק כדי למנוע הפרעות סדר בגדה במהלך הלווייתו של יאסר ערפאת. עם זאת, היתר זה, המאושר לראשונה מזה שנתיים, אינו תקף לאירועים מלבד ההלוויה.

לפי שעה, ישראל אינה מאפשרת לערביי מזרח ירושלים להצביע בבחירות להנהגה הפלסטינית. שר החוץ, סילבן שלום, אמר כי תושבי מזרח ירושלים לא יוכלו להצביע בבחירות, משום שהשתתפותם בבחירות עלולה להשפיע על הסדר הקבע עם הפלסטינים. עם זאת, לפי שעה מסתמן פתרון לפיו תושבי מזרח ירושלים שיוכלו להציג כתובת רשמית בשטחי הגדה, יוכלו להצביע. ב-1996 הצביעו תושבי מזרח ירושלים על ידי שליחת הצבעותיהם במעטפות דואר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by