בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה אישרה את הרפורמה בשוק ההון 
 
 הרפורמה נעשית בתיאום מלא עם שרון. נתניהו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בישיבת הממשלה הבוקר הביע שרון תמיכה עקרונית בהמלצות ועדת בכר, והסתייגות קלה. נתניהו: הרפורמה תהיה ניתוח עמוק בשוק ההון. באוצר חוששים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) פה אחד את הצעת החוק שהגיש שר האוצר, בנימין נתניהו, המבוססת על המלצת ועדת בכר, לרפורמה בשוק ההון. ההמלצות שאושרו יועברו לכנסת, לתחילת הליך החקיקה בעניין.

ראש הממשלה, אריאל שרון, הביע הבוקר תמיכה עקרונית ברפורמה. בישיבת הממשלה שדנה לראשונה בהמלצות הדו"ח אמר שרון כי בכוונתו לקדם את הרפורמה, אך "עם זאת נמשיך לבדוק מספר סוגיות על מנת לוודא כי חסכונות הציבור מובטחים".

"הכוונה היא לבצע שינוי אמיתי בשוק ההון באמצעות תהליך חקיקה יעיל ויסודי שיביא להקטנת הריכוזיות בשוק ההון ומעל הכל ייטיב עם הצרכן", אמר שרון, שהבטיח לבצע את כל השינויים הכרוכים בעניין תוך שקיפות מקסימלית לעיני הציבור.

שר האוצר, בנימין נתניהו, אמר כי הרפורמה היא למעשה "ניתוח עמוק בשוק ההון הישראלי שמטרתו להגדיל את התחרות ולהסדיר את החמצן לכלכלה הישראלית". המצב שבו עסקים קטנים מתקשים לקבל אשראי ובו 70 אחוזים מהאשראי הבנקאי מופנה לאחוז אחד בלבד מהלווים, אמר נתניהו, "הוא מצב לא בריא מבחינה עסקית".

נתניהו הוסיף ואמר כי "לב הרפורמה הוא הפרדה מוחלטת של קופות הגמל וקרנות הנאמנות מהבנקים ובתהליך מהיר - הפרדה מוחלטת ומהירה." כמו כן אמר נתניהו כי אין טעם לחשוש לבצע מודל זה של רפורמה בטענה שטרם נוסה בעולם. "עובדה שלא חששנו להקדים את העולם גם בתחום הפנסיה וכעת אחרים הולכים בעקבותינו", אמר.

העבודה על הרפורמה, העיד נתניהו, נעשית בתיאום מלא עם שרון, זאת בניגוד לדיווחים קודמים. עם זאת, באוצר חוששים מיחסיו של שרון עם ראשי מערכת הבנקאות, ובעיקר הבנקים הגדולים, ולמרות שיודיע על תמיכתו בהמלצות בדו"ח בכר, ינסה לסלף את רוח הדו"ח על ידי התנגדות לשורת סעיפים מרכזיים בו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by