בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפתח: אבו מאזן מועמדנו להנהגה 
 
 היו``ר המיועד, אבו מאזן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הוועדה המרכזית המליצה על אבו מאזן כמועמד הפתח לתפקיד יו"ר הרשות הפלסטינית. הבחירות ייערכו בתשיעי בינואר, 2005. ברגותי שוקל התמודדות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועדה המרכזית של הפתח הכריזה היום (ראשון) על אבו מאזן כמועמד הפתח לבחירות לתפקיד יו"ר הרשות הפלסטינית. הבחירות ייערכו בתשיעי בינואר, 2005. מקורות בפתח מדברים על שינוי החוק, כך שהבחירות ייערכו על ידי המועצה המחוקקת ולא יהיו בחירות כלליות; דבר זה אמור לסייע לאבו מאזן. עם זאת, טרם התקבלה החלטה בנושא. אבו מאזן היה יד ימינו של ערפאת, ושימש גם כראש הממשלה הפלסטינית במשך זמן קצר.

שתי סוגיות מעיבות על הבחירות. הראשונה שבהן היא השתתפות תושבי מזרח ירושלים בבחירות. ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר הפנים אברהם פורז תמכו בהשתתפותם. שרון ציין כי ערביי מזרח ירושלים הצביעו ב-1996, באמצעות מעטפות; שר הפנים פורז אמר כי ערביי מזרח ירושלים אינם מצביעים בבחירות בישראל, ויש לאפשר להם להשמיע את קולם. בימין תקפו את הרעיון, ואמרו כי הדבר מהווה פגיעה בריבונותה של ישראל ובשלמותה של ירושלים. בין המתנגדים, בלט שר החוץ סילבן שלום.

הסוגיה השנייה היא מעמדו של מרוואן ברגותי. הפלסטינים דורשים את שחרורו של ברגותי, המרצה מאסר בישראל בגין פעולות טרור, אך בישראל אין נטיה להסכים לכך. פוליטיקאים מימין ומשמאל הביעו התנגדות, ביניהם נשיא המדינה, משה קצב. עם זאת, שר הפנים פורז אמר כי "ניתן לשקול את הדבר". בכיר בפתח העריך כי ברגותי ינצח בבחירות "בקלות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by