בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה ידעה בריטניה על ההפיכה בגינאה? 
 
 מארק תאצ`ר בדרכו לבית המשפט (רויטורס)   
 
חדשות נענע

בחודש מרץ , עצרה משטרת זימבאבואה 67 שכירי חרב, בחשד לקשר להפלת השלטון בגינאה המשוונית. שר החוץ הבריטי אמר שידע על כך כבר בינואר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פליטת פה או תחילתה של הודאה? לאחר שבמשך חצי שנה התעקשה ממשלת בריטניה כי ידעה על תכנית להפלת השלטון בגינאה המשוונית רק משמועות ומן העיתונות, אמר שלשום (שישי) שר החוץ הבריטי כי ידע על התכנית כבר בינואר 2004 - שישה שבועות לפני שהפרשה התפוצצה.

בשביעי במרץ 2004, עצרה ממשלת זימבאבואה 64 שכירי חרב דרום אפריקנים במטוס שכור אמריקני, והאשימה אותם בתכנון התנקשות בנשיא גינאה המשוונית. יחד עמם היה במטוס ציוד לחימה רב. יום לאחר מכן, בשמיני במרץ, עצרה משטרת גינאה עוד 15 שכירי חרב בשטחה, בהסתמך על מידע שנמסר על ידי העצירים בזימבאבואה. מנהיגם של שכירי החרב, סיימון מאן, הוא קצין לשעבר באס.איי.אס. הבריטי.

בחודש אוגוסט, נעצר מארק תאצ'ר על ידי משטרת דרום אפריקה בחשד למעורבות בקשר. תאצ'ר, אזרח בריטי, הוא בנה של ראש הממשלה לשעבר, מרגרט תאצ'ר. ממשלת בריטניה הכחישה עד כה כל מעורבות בקשר, וטענה שכל המידע הגיע אליה לאחר מעשה. הצהרתו של שר החוץ סטראו עשויה לשנות את התמונה. משרד החוץ הבריטי סירב להגיב לשאלות על דבריו של סטראו, בטענה שהנושא נידון כעת בבתי המשפט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by