בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הדרואידים חוזרים 
 
 דרואיד מציע מנחה לשתי כוהנות, במהלך טקס השנה הקלטית החדשה באנגליה (רויטרס)   
 
ג`יימס קילנר, רויטרס

הדרואידים, חברי כת פאגאנית עתיקה, עושים קאמבק בבריטניה. הם מאמינים בהרמוניה עם הטבע, ובלחיות את החיים הטובים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכהן הדרואיד הסתובב והרים את מקל העץ שלו לעבר השמיים: "אני קורא לרוחות הדרום, לאש הפנימית של השמש ולאייל הגדול, להצטרף אלינו עכשיו למעגל. ברוכים הבאים". והקהל עונה: "ברוכים הבאים". הטקס המתואר לא התקיים במאה השניה לפני הספירה, אלא בשבוע שעבר בבריטניה, כשמשתתפיו הם בריטים מהוגנים בהם עורכי דין, מרצים באוניברסיטה, ואף נושאי משרות ציבוריות.

הדת הדרואידית, ששנים נחשבה לתעלומה, עושה בשנים האחרונות קאמבק מפתיע. סוכנות רויטרס מדווחת כי מדי שנה יותר ויותר אנשים מצטרפים לדת הפאגאנית העתיקה, שחבריה מאמינים בהרמוניה עם הטבע.

קצת היסטוריה: שורשיהם של הדרואידים בדת הקלטית הפרה-היסטורית. יוליוס קיסר, שליט העולם לפני כאלפיים שנה והיסטוריון חובב, טען כי הדרואידים הם בעצם ראשי הדת של הקלטים, ושהם סוגדים לעץ האלון, מקריבים קרבנות אדם ומנחשים את העתיד על ידי קריאה בקרביהם. השלטון הרומי בבבריטניה רדף את הדרואידים עד חורמה, וככל הנראה הכת הוכחדה סופית במאה השנייה לספירה.

הקאמבק הראשון של הדרואידים התרחש ב-1792 בפרימרוז היל, היום שכונה אמידה בצפון לונדון, כאשר קבוצה קטנה של לונדונים התאספו בשדה נטוש והחיו את המורשת הקלטית העתיקה.
 

"יותר טוב מהנצרות"

 
לפני מספר ימים חגגו חברי הכת את תחילתה של השנה הקלטית החדשה שנקראת "סמהויים". לצורך עריכת הטקס העתיק לקבלת השנה החדשה, התאספו אלפי דרואידים חובבים בסטונהנג', מעגל האבן הגדול ביותר באירופה השוכן בכפר האנגלי אוובורי, 85 מייל מערבית מלונדון. "זה הזמן להיזכר באבות המתים לפני קדרות החורף", הסבירה לאחר הטקס הכהנת מורגן אדאמס.

אדאמס הצטרפה לכת הדרואידים לפני עשר שנים, ומזה שש שנים עובדת במסדר הדרואידים המרכזי בבריטניה. המסדר מציע למצטרפים קורס בהתכתבות בו לומדים המאמינים החדשים על שורשיה של הדת הפאגאנית.

לדברי אדאמס הכת הדרואידית גדלה בשנים האחרונות במהירות בלתי תיאמן. "המון אנשים כבר לא מוצאים הארה אצל האל הנוצרי", היא מסבירה. "הנצרות מאפשרת לך לחיות רק לאחר שאתה מת, הדת הדרואידית מעניקה לך את האפשרות לחיות חיים מלאים ומספקים עכשיו".

הדרואידים הם בעצם פילוסופים של החיים, שמשתמשים באנרגיות מהטבע מסבירה אדאמס. "לעיתים אני מתקשרת עם הרוחות בעזרת כלים שאמאניים, אולם אני לא ממש שאמאן" היא מסבירה, "השאמאן נע בין העולם של המתים לעולם של החיים - אני נשארת בעולם של החיים".

הדת הדרואידית לא נוגעת רק לפאגאנים בבריטניה. בשנת 2002 התעוררה מהומה כאשר רואן ויליאמס, הארכיבישוף מקנטרברי, שהוא בעל המשרה הדתית הרמה ביותר בבריטניה, השתתף בטקס של הדרואידים.

אנדי נורפלוק, דרואיד מהעיר קרונוול בדרום מערב אנגליה מספר כי קשה לאמוד את מספרם המדויק של הדרואידים החיים כיום בבריטניה וזאת משום הסודיות והחשאיות שסובבת את הכת. "אין לנו מקדשים רבים, אין לנו הרבה כסף, ואין לנו רשימות מסודרות של החברים בכת", אומר נורפלוק. "למרות זאת אנחנו יודעים בוודאות שמספר הדרואידים בבריטניה גדל במהירות".

נורפלוק מעריך שמתוך מאה אלף פאגאנים שחיים בבריטניה, 10,000 מהם, מחשיבים עצמם כדרואידים. "בזמנים אלה אנשים מעדיפים להפוך לפאגאנים כדי למצוא שוב את שלוות הנפש שבטבע", הוא מסביר. ומסכם: "מי שיכול להניח את הקיבעון של האמונה באל אחד בצד ולהאמין בטבע ובעצמו - מוזמן להצטרף".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by