בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האם נמצאה אטלנטיס? 
 
 מבנים שנעשו בידי אדם (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

חוקר אמריקני טוען היום כי גילה את היבשת האבודה במימי קפריסין. לפי אפלטון, באטלנטיס חיה ציווילזציה מתקדמת אלפי שנים לפנה"ס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקר אמריקני טוען כי מצא את היבשת האבודה אטלנטיס, כך מדווחת היום (ראשון) סוכנות רויטרס. החוקר, רוברט סרמסט, כינס הבוקר מסיבת עיתונאים מיוחדת בנמל לימסול, בה מסר הוא ועמיתיו מצאו את היבשת האבודה במים העמוקים של קפריסין.

לדברי סרמסט, הוא ועמיתיו מצאו בים התיכון שבין קפריסין לסוריה, כקילומטר וחצי מתחת לפני הים, יבשת מלבנית, שלדבריו היא האטלנטיס. סרמסט טוען כי היבשת הוצפה עקב שיטפון כ-9,000 שנה לפני הספירה. "בהחלט מצאנו אותה", אמר סרמסט, "והיא נמצאת כשמונים קילומטר מהחוף הדרום-מזרחי של קפריסין".

לדבריו, מכשיר סונאר שהוכנס למים העמוקים צילם מדרון ועליו מבנים שנעשו בידי אדם, בהם קיר באורך שלושה קילומטרים, גבעה ותעלה עמוקה. יחד עם זאת, אמר סרמסט, כי יש להעמיק ולחקור במקום. לדבריו, "אנו עדיין לא יכולים לספק הוכחה ממשית בצורת לבנים או טיח מכיוון שהחפצים שנעשו בידי אדם עדיין קבורים תחת כמה מטרים של משקע, אולם ההוכחות הנסביתיות אינן ניתנות להפרכה".
 

האם בכלל היתה קיימת?

 
כבר מאות שנים מנסים חוקרים לברר מה עלה בגורל היבשת המסתורית, להיכן היא נעלמה והאם בכלל היתה קיימת. ובכן, לפחות לפי לפי הפילוסוף היווני אפלטון, הרי שבאטלנטיס חיה ציווילזציה מתקדמת לפני כ-11,500 שנים.

התיאוריות השונות לסיבה שהיבשת נעלמה נעו מהמיתולוגיה היוונית, לפיה היבשת הוצפה עקב אסון טבע, ועד תאוריות לפיהן הציווילזציה היתה כל כך מושחתת בתאוות בצע וכוח שהיא נהרסה בידי אלוהים. הספקנים מאמינים כי אטלנטיס היתה פרי הדימיון של אפלטון.

סרמסט אמר כי הוא החליט לחפש באזור קפריסין בעקבות רמזים שתולים בדיאלוגים של אפלטון. אפלטון מתייחס לאטלנטיס כ"עמודי הרקולס", שרבים האמינו כי מדובר במדרגות גיברלטר, שגרמו לחוקרים להתמקד באוקיינוס האטלנטי או באירלנד או באיים האזורים שבפורטוגל.

לדבריו, "חוקרים שביטלו את האפשרות כי מדובר במקומות אחרים, לא עשו את שיעורי הבית שלהם כראוי ... כדי להבין את חידת האטלנטיס אתה חייב להיות בעל ידע רב על ההיסטוריה העתיקה, הקישורים התנ"כיים ועוד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by