בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקר אמריקני טוען שמצא את אטלנטיס 
 
 אטלנטיס בין סוריה וקפריסין   
 
חדשות נענע

החוקר מצא שרידים לבנייה שקועים כקילומטר מתחת למים בין קפריסין וסוריה ולא באוקיאנוס האטלנטי כפי שרבים שיערו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקר אמריקני דיווח היום (ראשון) כי הוא מצא את היבשת האבודה אטלנטיס, שקועה בים בסמוך לקפריסין. החוקר, רוברט סארמסט, גילה חלקת אדמה בצורת מלבן, שהוא טוען שהיא אטלנטיס, שקועה בעומק של כקילומטר וחצי מתחת למים בים שבין קפריסין וסוריה. להערכתו האי טבע בסביבות שנת 9,000 לפני הספירה.

סארמסט מסר שצוותו גילה באי השקוע עדויות לקיום מבנים, חומה באורך של כ-3 קילומטרים, גבעה מבוצרת ומחפורות מעשה ידי אדם. "אנחנו עדיין לא יכולים לספק עדויות פיזיות, כגון לבנים או מלט, כיוון שהממצאים עדיין קבורים תחת כמה מטרים של סחופת, אבל העדויות הנסיבתיות האחרות הן בלתי ניתנות לערעור", טען. עם זאת, הוא הוסיף שיש לחקור עוד את הממצאים.

"הסקפטים לא באמת מבינים. כדי להבין את תעלומת אטלנטיס יש צורך בידע עמוק של ההיסטוריה העתיקה, מובאות תנ"כיות, התרבות השומרית וכך הלאה", מסביר סארמסט את נחישותו למצא את אטלנטיס. התיאורים של אסון טבע גדול המביא לחורבנה של ציוויליזציה מופיעים במקורות עתיקים רבים, הראשון בהם הוא סיפור המבול בתנ"ך וכן בתרבויות מקומיות עתיקות נוספות.

לפי הפילוסוף היווני אפלטון, אטלנטיס הייתה עיר מדינה בה התקיימה תרבות מפותחת לפני כ-11,500 שנים. התיאוריות לגבי היעלמותה של העיר רבות ונעות מהשערה שהעיר טבעה בעקבות אסון טבע, לסיפור מהמיתולוגיה היוונית לפיו האלים טיבעו את העיר בגלל שתושבה הפכו מושחתים ואל הטענה שאפלטון המציא את תולדות העיר.

סארמסט דווקא לקח את כתביו של אפלטון כעדות הסטורית ונעזר בתיאוריו של הפילוסוף את אטלנטיס, כפי שאלה מובאים ב"דיאלוגים". אפלטון תיאר את אטלנטיס כאי השוכן מנגד למיצרי הרקולס, ככל הנראה מיצרי גיברלטר. בשל אותו התיאור, דורות קודמים של חוקרים הניחו שאטלנטיס שכנה באוקיאנוס האטלנטי. סארמסט בחר בכיוון ההפוך ולטענתו מצא את האבידה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by