בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום: נתאם את ההתנתקות אם הרשות תילחם בטרור 
 
 ``אנחנו צריכים לראות שינוי בפועל``. שלום (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר החוץ אמר את הדברים בכינוס הקהילות היהודיות בקליבלנד, ארצות הברית. היום ייפגש עם מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, סילבן שלום, אמר הלילה (שני) כי אם המנהיגות הפלסטינית החדשה תילחם בטרור, ישראל תסכים לנהל עמה משא ומתן בנוגע ליישום תכנית ההתנתקות. שלום אמר את הדברים בכינוס הקהילות היהודיות שמתקיים בקליבלנד, אוהיו.

"האפשרות לשינוי בצד הפלסטיני אינה מספיקה. אנחנו צריכים לראות שינוי בפועל", הוסיף שלום ואמר כי ישראל תמשיך "לדרוש כי מנהיגי הפלסטינים יובילו אותם הרחק מהטרור".

שלום התייחס למותו של יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת ואמר "במותו, מנסים לצייר את ערפאת בצורה רומנטית, אולם הוא ייזכר כאייקון של טרור וכאחד שהבטיח חלומות אך סיפק סיוטים. כעת צריך להמשיך הלאה. הנשיא בוש קרא ביום חמישי לחזור למשא ומתן, וגם אנחנו מוכנים. לא נטשנו את החלום לחיות בשלום, ונעשה הכל כדי להשיג אותו".

שלום התייחס לתקרית הירי לעבר אבו מאזן אמש ואמר כי למרות שישראל מוכנה להיכנס לשיחות עם ההנהגה הפלסטינית החדשה, "יש לזכור שרק לפני כמה שעות ניסה פלסטיני לירות במנהיג הנבחר. אנחנו צריכים מנהיג פלסטיני שיבנה את החברה שלו ולא יחפש להרוס את החברה שלנו. הדרך היא החינוך לשלום, וזו אינה רק דרישה שלנו, אלא אף דרישה של הנשיא האמריקני. אם יהיה פרטנר אז נהיה שם, ובינתיים אנו מחוייבים להתנתקות. לישראל יש אינטרס להתייצב מול מנהיגות שתיקח אחריות, אבל אנו חייבים לראות שינוי בשטח לפני שנשוב אל שולחן הדיונים".

שלום צפוי להיפגש היום עם מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול. השניים ישוחחו על המשך הדרך המדינית אחרי מותו של ערפאת. פאוול צפוי לבקש משלום להקל על קיום הבחירות הברות, להשיג את כוחות צה"ל מכמה ערים פלסטיניות ולאפשר לתושבי מזרח ירושלים להצביע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by