בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ואנונו מדבר על הכל - חוץ מהכור בדימונה 
 
 ואנונו מפגין מול גדר ההפרדה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בראיון לעיתון ה"גארדיאן" אומר מרגל האטום שאין לו מה להסתיר עוד ומביע תקווה לעתיד עם משפחה ועבודה עבור סוכנות האו"ם לאנרגיה אטומית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אם אדבר הם יראו שאין לי עוד סודות, כל מה שאני עושה הוא להביע את דעותי, ואני מלמד אותם שהם לא יכולים להשתיק את כולם, אם לוקחים ממך את חופש הביטוי, אתה כבר אינך בן אדם", כך אומר מרגל האטום מרדכי ואנונו בראיון שהתפרסם היום (שני) בעיתון הגארדיאן. הראיון נערך לפני 10 ימים, לפני מעצרו של ואנונו ביום חמישי בחשד למסירת ידיעות סודיות והפרת הוראה חוקית.

בראיון אומר ואנונו שהחליט לדבר עם העיתונות הבינלאומית למרות ההגבלות שישראל הטילה עליו: "אני לא יודע מהי הדרך הטובה ביותר להתגבר על הגבלות, האם דרך לשמור על שתיקה, או האם לדבר? החלטתי לדבר". ואנונו לא דיבר בראיון על הכור הגרעיני של ישראל בדימונה.

בהתייחס ל-18 שנות מאסרו בכלא הישראלי אמר ואנונו שהופעל עליו לחץ כבד "והיו נסיונות רבים לשטיפת מוח". "הם דיברו איתי על השואה ואמרו שהפלסטינים הם טרוריסטים ושהערבים רוצים להרוס את המדינה היהודית ולשם כך הם צריכים פצצת אטום. אני לא קיבלתי את הדברים: השואה היא אינה סיבה המצדיקה החזקה בפצצת אטום או הפקעת אדמות פלסטיניות". ואנונו הוסיף שהמניע המרכזי שלו בכלא היה הישרדות וכי הוא נעזר באמונתו הנוצרית לשם כך. "החלטתי מההתחלה שהם יכולים לכלוא את הגוף שלי, אבל הרוח שלי, הראש שלי יישארו חופשיים ובשליטתי", אמר.

בנוגע לסכסוך הישראלי פלסטיני אמר ואנונו ש"אם הנשיא בוש יחליט לעשות משהו, ניתן יהיה לפתור את המצב. ישראל כעת היא מדינת אפרטהייד. בעבר היו 30 אחוזים פלסטינים-נוצרים במזרח ירושלים, כעת יש רק כ-2 אחוזים. רבים היגרו. אם אני הייתי פלסטיני, לא הייתי יכול לחיות תחת כיבוש. איזה מין חיים אלה?", שאל. עם זאת, הסביר ואנונו שלדעתו הדרך "להתנגד לכיבוש היא לא דרך טרור, אלא על ידי התנגדות אזרחית בלתי אלימה. על ידי בניית החברה, הכלכלה והחינוך".

לגבי עתידו אמר ואנונו שהוא מקווה שבעתיד יפגוש אישה ויקים משפחה בארצות הברית. ואנונו הכחיש את הדיווחים לפיהם התחתן ואמר כי "זוהי המצאה של התקשורת הישראלית, אולי הם רוצים שנשים אחרות לא יתעניינו בי". לגבי שאיפותיו המקצועיות אמר כי הוא היה מעוניין להשתלב בעולם האקדמיה, ללמוד וללמד. "כמו כן אני מעוניין להמשיך במאבק נגד תפוצת נשק הגרעיני ברחבי העולם", אמר והוסיף שישמח להשתתף בעבודת הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בוינה או עם האו"ם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by