בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש קיבל את התפטרותו של פאוול 
 
 החליט לעבור לתפקיד הבא. פאוול (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שלושה שרים נוספים התפטרו: שר החינוך, רוד פייג', שר האנרגיה, ספנס אברהם ושרת החקלאות, אן ונמן. פאוול אמר כי בוש כבר מצא מחליף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שבועיים לאחר הבחירות בארצות הברית, וניתן כבר לראות את השינויים בממשל האמריקני. מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, התפטר, ונשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, קיבל את התפטרותו. כמו כן, שר החינוך, רוד פייג', שר האנרגיה, ספנס אברהם ושרת החקלאות, אן ונמן התפטרו אף הם. יצויין כי מאז הבחירות התפטרו כבר שר המשפטים ג'ון אשקרופט, ושר המסחר דון אוונס.

מקורות במחלקת המדינה אמרו כי פאוול אמר את הדברים לבכירי עוזריו כי הוא מתכוון לעזוב את תפקידו, ברגע שבוש יחליט מי יחליף אותו בתפקיד. עדיין לא ברור מי יחליף את פאוול, אולם שני המועמדים המרכזיים לתפקיד הם שגריר ארצות הברית באו"ם, ג'ון דנפורת', והיועצת לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס.

פאוול היה אמור להגיע לביקור במצרים בשבוע הבא כדי לדון במצב במזרח התיכון לאחר מות ערפאת ולהיפגש באיזור עם ההנהגה הפלסטינית החדשה. כעת לא ברור האם יגיע פאוול לאיזור ואם יגיע מה יהיו הסמכויות שלו בעת הביקור.

פאוול הפך למזכיר המדינה האמריקני ב-20 בינואר 2001, לאחר שכיהן בתפקידים בכירים במשרד ההגנה האמריקני וכיועץ לביטחון לאומי. בנאום ההשבעה שלו אמר פאוול כי "ארצות הברית מוכנה לעזור לכל מדינה שמוכנה להצטרף לעולם הדמוקרטי".

במהלך השנים בהן כיהן לצדו של נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, תמך פאוול במדיניות האמריקנית של לוחמה בטרור. לדבריו, "אנחנו מנהלים את המלחמה בטרור תוך פזילה לעבר שיתוף פעולה ואנחנו מנסים להשיג שיתוף פעולה תוך פזילה לניצחון במלחמה בטרור".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by