בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו מאזן מנסה להשיג "הודנא" 
 
 מנסה להגיע ל``סולחה``. אבו מאזן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אבו מאזן נפגש עם נציגי הפלגים הפלסטינים, ומנסה להביא לסיום האינתיפאדה, ולפירוק ארגון חללי אל אקצה מנשקו. הארגון דורש: תפקידים ברשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר אש"ף, אבו מאזן, נפגש הערב (שני) עם נציגי הפלגים הפלסטינים בניסיון לחדש את ה"הודנא", הפסקת האש עם ישראל. בפגישה השתתפו נציגיהם של 13 ארגונים פלסטינים, וביניהם אנשי החמאס והג'יהאד האיסלאמי, שהודיעו כי הם אינם מתכוונים להשתתף בבחירות למועצה הפלסטינית המחוקקת.

אבו מאזן עתיד להפגש גם עם בכירי הפתח, וראשי מנגנוני הביטחון, בכדי לדון בניסיון ההתנקשות בו אתמול. מקורות פלסטינים מעריכים כי מטרת הפגישות היא השגת "סולחה" בין הנצים.

גורם ביטחוני-פלסטיני אמר אמש כי הרשות הפלסטינית החלה במגעים לפירוק גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח, מנשקם. לדבריו, אבו מאזן ומוחמד דחלאן מובילים את המהלך, והוא אינו מוגבל רק לרצועת עזה כי אם גם לגדה המערבית.

מקורות פלסטינים טוענים כי פעילי חללי אל אקצה דורשים להשתלב בתפקידים ברשות הפלסטינית בתמורה להתפרקות מנשקם. לדבריהם, בארגון מעדיפים להשתלב בזרועות הביטחון. כמו כן, הארגון דורש ערבות לכך שישראל לא תפגע בהם לאחר מסירת נשקם. גורם פלסטיני העריך כי ניתן יהיה לבצע את העיסקה אם תושג הסכמת ישראל להימנע מפגיעה באנשי הגדודים.

הגורם אף העריך כי הקשר בין הגדודים לבין ארגון החיזבאללה לא יהווה מכשול. לדבריו, "אז מה אם הם מקבלים כסף מחזבאללה? במקום זה, הם יקבלו כסף מהרשות. חיזבאללה נותן כסף תמורת ביצוע פיגועים. במצב הזה, הם יעדיפו לקנות לעצמם חיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by