בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו עלא: לבדוק אפשרות הרעלת ערפאת 
 
 יתכן כי ערפאת לקה בסוג מסוים של סרטן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אבו עלא פנה לצרפת בבקשה לקבל את תיקו הרפואי של יאסר ערפאת בכדי לשלול את גל השמועות לפיו יו"ר הרשות הורעל. צרפת: שיגישו בקשה רשמית ונראה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, פנה הערב (שני) לנשיא צרפת, ז'אק שיראק, בבקשה רשמית לפרסם את תיקו הרפואי של יאסר ערפאת, שמת ביום חמישי בבית החולים "פרסי" בפאריס.

אבו עלא הודה לצרפתים על הטיפול בערפאת, אולם ביקש להעביר את הדו"ח לידי הפלסטינים מהר ככל האפשר. דובר מטעם משרד ההגנה הצרפתי מסר כי מסמכיו הרפואיים של ערפאת יועברו לזכאים לכך, לאחר שתתקבל בקשה מסודרת בנושא. לדבריו, ברגע בו יגישו הפלסטינים בקשה רשמית, ידונו בצרפת האם הגורמים שביקשו את התיק זכאים לקבלו.

סיבת מותו של ערפאת לא נמסרה, אולם לאחרונה פורסמו דיווחים לפיהם יתכן כי ערפאת לקה בסוג מסוים של סרטן. בית החולים "פרסי" כפוף לחוקי הגנת הפרטיות, ולכן אינו יכול לפרסם את הדו"ח הרפואי כל עוד לא התקבל אישור לכך מאלמנתו של ערפאת, סוהא.

"איננו רוצים לקפוץ למסקנות", אמר יאסר עבד רבו לסוכנות רויטרס, "אנחנו רק רוצים לראות את הדו"ח הרפואי, למרות שאנחנו סומכים על הרופאים הצרפתים ועל ממשלת צרפת. הדו"ח ייתן לנו תמונה בהירה של סיבת מותו".

"הפלסטינים צריכים לדעת כיצד מת המנהיג שלהם"

אתר האינטרנט של רשת הטלוויזיה הקטארית, אל ג'זירה, פרסם ריאיון עם מוסטפה ברגותי, רופא ואחיינו של מרואן ברגותי. ברגותי תהה כיצד אפשרה הרשות הפלסטינית לקבור את ערפאת מבלי שפורסם דו"ח רפואי ובו הסיבות למותו. "הפלסטינים צריכים לדעת כיצד מת המנהיג שלהם", אמר ברגותי.

לדבריו, "אם נכונות הטענות לפיהן מותו של ערפאת נגרם כתוצאה מהרעלה, הרי שיש לכך משמעויות כבירות ובראשן כי אלה שהרגו את ערפאת רצו לחסל את הזכויות של העם הפלסטיני מהבחינה הפוליטית והלאומית".

גם רופאו האישי של ערפאת, ד"ר אשרף אל-כורדי, אמר כי השאלות סביב מותו של ערפאת עדיין לא נפתרו. לדבריו, אם היו מאפשרים לו הצרפתים לפקח על הטיפול בערפאת, הוא היה מבקש לבצע ניתוח בלאחר המוות, בכדי לשלול אפשרות של הרעלה.

פעילי פתח הפגינו לאחרונה ברחובות, וטענו כי ערפאת הורעל. בשורות הפתח מתרוצצות שמועות לפיהן בכירי הרשות יודעים מהי הסיבה האמיתית למות ערפאת, אולם הם מנסים למנוע את פרסומן. פעילי הפתח איימו כי יפגעו במי שהרעיל את ערפאת.


קישורים נוספים:
חאלד משעל: "מות ערפאת - רצח מתוכנן מראש"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by