בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רפורמה? לא בבית ספרנו 
 
 ``נקרא לזה חינוך מיוחד``. מרדכי אליהו (לעמ - עמוס בן גרשון)   
 
חדשות נענע

ראשי החינוך הדתי אינם מוכנים לקבל את מסקנות ועדת דברת. אם ייושמו המסקנות, הם אומרים, הם יתנתקו מהחינוך הממלכתי ויקימו זרם עצמאי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"כמו עקירת יישובים וגירוש יהודים". אפי איתם (לעמ - אבי אוחיון)
 "כמו עקירת יישובים וגירוש יהודים". אפי איתם (לעמ - אבי אוחיון)   
ראשי החינוך הדתי אינם מרוצים ממסקנות ועדת דברת לרפורמה בחינוך. הערב (שני) נערך כינוס חירום לנוכח "הרס ועדת דברת", והשתתפו בו הרבנים הראשיים לשעבר, אברהם שפירא ומרדכי אליהו, כמו גם כ-200 מראשי מוסדות החינוך הדתי מכל רחבי הארץ. יצויין כי לכנס לא הוזמנו שני נציגי החינוך הדתי שהם חלק מועדת דברת.

בכנס קראו הרבנים נגד מסקנות הוועדה, שאמורות להתפרסם במלואן בחודש דצמבר הקרוב. הרבנים זועמים במיוחד בשל שתיים ממסקנות הוועדה: ביטול עצמאות החינוך הדתי כחלק מביטול המגזרים השונים ואיחודם תחת מנל החינוך האזורי (מח"א) ו"כפיית ההשכלה האקדמית". לדבריהם, ועדת דברת קוראת לביטול ההכרה בהשכלה תורנית, ולהעדפה של מורים בעלי חינוך אקדמי.

כמו כן, הרבנים זועמים על מסקנה נוספת של הוועדה, הקוראת לסגירת כל בית ספר ובו מתחת ל-250 תלמידים. לטענתם, החלטה זו תביא לסגירתם של כ-200 בתי ספר בחינוך הממלכתי-דתי.

הראשון לציון, והרב הראשי לשעבר, הרב מרדכי אליהו, אמר כי הוא "חושש לבחורים הטובים, הסולת של עם ישראל, מי שלומד בישיבה, שלומד תורה". "אם ירצו לעמוד על כך שבכל תוקף רק מחנכים שלמדו באוניברסיטה יוכלו לחנך", אמר, "אנו נקיים חינוך עצמאי. לא נקרא לזה חינוך עצמאי, נקרא לזה חינוך מיוחד".
 

ויש גם מסקנות:

 
הרבנים החליטו להקים ועדה שתפעל לתיאום מול שרת החינוך, לימור לבנת, וחברי ועדת דברת את מסקנות ועדת דברת לציבור הדתי. כמו כן, הוחלט על הקמת ועדה נוספת, שהחברים בה יהיו אנשי החינוך הדתי בלבד, שתיערך לבדיקת דרכים להקמת מערכת חינוך לאומית-דתית עצמאית.

כמו כן, דורשים הרבנים מחברי ועדת דברת להכיר בתכניות הלימודים המיוחדות בבתי הספר בחינוך הממלכתי-דתי, הכוללות הן את מקצועות הקודש והן את מקצועות החול.

זאת ועוד. הרבנים דורשים לעורר "הכרה ממלכתית ותקצוב מלא של החינוך הנפרד לבנים ולבנות, להקפיד לשמור על עצמאותו המוחלטת, החוקית, המבנית, הארגונית והתוכנית, של מינהל החינוך הדתי בכל שלוחותיו".

ח"כ אפי איתם, שנכח בכנס, הודיע כי "המפד"ל תעשה כל מאמץ כדי להכשיל את יישומו של דו"ח דברת במידה ולא תבוטל הפגיעה בעצמאות החינוך הדתי והכוונה לקצץ ולפגוע בבתי ספר ובתקנים השייכים לחינוך הממלכתי-דתי". לדבריו, "סגירת בתי ספר דתיים ופיטורי רבנים ומחנכים הם עבורנו כמו עקירת יישובים וגירוש אנשים מבתיהם בארץ ישראל".
 

במשרד החינוך דוחים את ההאשמות

הרב שי פירון, שחבר בוועדת דברת, אמר בתגובה כי לטענות הרבנים "אין אחיזה במציאות". "יש החלטה של ועדת דברת, שלפיה לא יצטרכו תארים אקדמאים רק במקצועות הקודש", אמר.

"כמו כן, ישנה הוראה חד משמעית לגבי בתי ספר יחידים ביישוב או בשכונה, בהם לומדים פחות מ-250 תלמידים, שלא רק שלא ייסגרו, אלא אף ישודרגו בגלל שהם קטנים", הוסיף הרב פירון. לדבריו, "הוחלט שבמח"א יהיה נציג חינוך דתי בהנהלה, שאחראי על שמירת המאפיינים הייחודיים בחינוך הדתי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by