בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק: פסיכוזה שלאחר לידה פוטרת מעונש 
 
 הנשים סובלות מירידה בתפקוד המנטלי (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

חברות הכנסת גלאון, גבריאלי ונוקד הגישו הצעת חוק ולפיה יש להתייחס לפסיכוזה שלאחר לידה כמו שמתייחסים לאי שפיות זמנית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברות הכנסת זהבה גלאון (יחד), ענבל גבריאלי (ליכוד) ואורית נוקד (עבודה) הגישו אתמול (שני) הצעת חוק לתיקון חוק העונשין, ולפיה מצב של פסיכוזה שלאחר לידה ייחשב כמצב שפוטר מעונש על עבירה פלילית, בדומה לאי שפיות זמנית, לשכרות ולהגנה עצמית.

בהצעת החוק כותבות חברות הכנסת כי "המצב הנפשי של אמהות מיד לאחר לידה הוא רגיש". לדבריהן, 0.2 אחוז מהיולדות סובלות מדרגה קשה של התופעה, שנקראת בספרות המקצועית פסיכוזה שלאחר לידה. חברות הכנסת טוענות כי זוהי "מחלה קשה המתאפיינת בשינויים קשים במצב הרוח ובירידה בתפקוד המנטלי הכללי."

נשים הסובלות מפסיכוזה שכזו סובלות מבלבול ומהזיות, כמו גם מחוסר התמצאות בזמן ובמקום ועלולות אף להגיע למצב של "איבוד האישיות". לטענת השלוש, בנוסף לחוסר התפקוד, קיימת סכנה משמעותית של התאבדות ולעתים אף פגיעה אלימה בבני המשפחה, בעיקר בתינוק". לכן מציעות חברות הכנסת שלא להגיש כתבי אישום נגד נשים הסובלות מתופעות שכאלו.

לאחרונה הגיעו לכותרות העיתונים שתי נשים שביצעו מעשיהן תחת השפעת פסיכוזה שלאחר לידה. נערה בת 17 וחצי מחדרה זרקה את תינוקה מהחלון, כשהוא מחובר עדיין לשלייה ולחבל הטבור. ובמקרה השני הטביעה אימא את שתי בנותיה באמבטיה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by